

Prof. Andrzej K. KOŹMIŃSKI
Przywództwo w czasach kryzysu
ogiczne i pandemia zmieniły model współczesnego przywództwa na bardziej amorficzne, rozmyte. Nie widać tego, co można by nazwać „wspólną sprawą”

Prof. Julian LINDLEY-FRENCH
Europę paraliżuje błąd systemowy na szczytach władzy
Przez wiele lat strategiczne przewidywanie porzucano na rzecz politycznej sprawczości, co czyni obecną Europę całkowicie nieprzygotowaną na kryzysy, z którymi musi się zmagać obecnie i będzie się zmagać w przyszłości. Pandemia COVID-19 i wojna ujawniły, jak „mała” stała się Europa i jak bardzo niektórzy Europejczycy podkopują Zachód.

Prof. Julian CRIBB
Epoka kobiet
To, czy kobiety powinny przewodzić ludzkości w XXI wieku, nie jest kwestią równości płci czy polityki. Nie chodzi tu o „feminizm”. Jest to po prostu podstawa przetrwania ludzkości w chwili, gdy stoimy w obliczu poważnego zagrożenia dla naszego istnienia.

Prof. Andrzej K. KOŹMIŃSKI
W czasie globalnej stagflacji potrzebujemy rozproszonego przywództwa
Przywódcy, którzy działają w oficjalnych strukturach, mają na względzie przede wszystkim dobro i interesy własne. Wszystko jest dobrze, jeżeli te interesy się zbiegają z interesami szerszej społeczności, ale często zdarza się, że tak nie jest – mówi prof. Andrzej K. KOŹMIŃSKI w rozmowie z Michałem KŁOSOWSKIM.