Podcasty Najważniejsze. Andrzej K. KOŹMIŃSKI: Przywództwo w czasach kryzysu

Przywództwo w czasach kryzysu

Photo of Prof. Andrzej K. KOŹMIŃSKI

Prof. Andrzej K. KOŹMIŃSKI

Ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, specjalizujący się w zakresie zarządzania, długoletni rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Ryc. Fabien CLAIREFOND

zobacz inne teksty Autora

Zmiany technologiczne i pandemia zmieniły model współczesnego przywództwa na bardziej amorficzne, rozmyte. Nie widać tego, co można by nazwać „wspólną sprawą” – twierdzi prof. Andrzej K. KOŹMIŃSKI

.Zapraszamy do wysłuchania artykułu pt. “Przywództwo w czasach kryzysu”. Prof. Andrzej K. KOŹMIŃSKI w podcaście Wszystko co Najważniejsze.

W przeprowadzonym przeze mnie badaniu empirycznym grupy czołowych polskich przywódców politycznych, biznesowych, społecznych, religijnych, sportowych i naukowych okazało się, że ich rola jest znacznie bardziej defensywna, niż mogłoby się wydawać. Przywódcy „rozpychają” coraz liczniejsze i coraz silniejsze ograniczenia, którym są poddani. Siła ich przywództwa zależy od tego, jak silnie potrafią się rozepchnąć. Odnosząc do przywództwa kluczową ideę „ograniczonej racjonalności” jednego z moich mistrzów, noblisty Herberta Simona, sformułowałem koncepcję „ograniczonego przywództwa”. Takie określenie nie jest dla badanych dostojników ani pochlebne, ani przyjemne. Woleliby widzieć siebie na przysłowiowym „białym koniu”, który przeskakuje wszystkie przeszkody.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Poprzednie odcinki Podcastów Najważniejsze: [LINK]

Podcasty Najważniejsze: „Najważniejszą ze sztuk jest sztuka opowiadania dobrych historii”, jak pisał Jeremy DONOVAN. Snucie opowieści to nie tylko umiejętność, kluczowa jest nie tylko to, co mówimy, ale także w jaki sposób. To jak się komunikujemy oraz co możemy zrobić, aby rozumieć się lepiej. Dlatego teraz naszych tekstów można także słuchać.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 21 października 2022