Rafał GÓRSKI: "Polska Akademia Służby Publicznej"
Rafał GÓRSKI

Rafał GÓRSKI

"Polska Akademia Służby Publicznej"

Marzy mi się Polska Akademia Służby Publicznej (PASP), w której obywatele, zainteresowani służbą publiczną, mogliby nabywać i rozwijać swoje kompetencje: postawę, wiedzę i umiejętności. Postawę w duchu polityki rozumianej jako roztropna służba dla dobra wspólnego. Postawę związaną z odpowiedzialnością za słowo i z odwagą czynów. Postawę, której bliska jest zasada: „Jeśli chcesz zmienić Polskę, zacznij od siebie”.

Rafał GÓRSKI: "Rady pracowników. O dialogu społecznym w Polsce"
Rafał GÓRSKI

Rafał GÓRSKI

"Rady pracowników. O dialogu społecznym w Polsce"

Warto dostrzec, że silne rady pracowników mogą stać się efektywnym narzędziem kształtowania postaw obywatelskich w miejscu pracy i poza nim. Rady są też swoistą szkołą aktywności społecznej.

Rafał GÓRSKI: "Łodzianie decydują", czyli długi marsz"
Rafał GÓRSKI

Rafał GÓRSKI

"Łodzianie decydują", czyli długi marsz"

Jako zwykli obywatele oczekiwaliśmy jednak, że błędy te zostaną skorygowane przez urzędników. Okazało się to niemożliwe. Procedura składania obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych była przyjazna, ale tylko dla mieszkańców dysponujących zespołem prawników.

Rafał GÓRSKI: "Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Demokracja. Partiokracja. Facebookokracja"
Rafał GÓRSKI

Rafał GÓRSKI

"Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Demokracja. Partiokracja. Facebookokracja"

“Blokada naszej inicjatywy przez Facebooka to dla nas – niezależnie od tego jak sprawa ta się zakończy – dobry motywator do zmiany. I tak jesteśmy w lepszej sytuacji, niż byłyby inne organizacje pozarządowe. Prawdopodobnie bowiem większość fanów z Facebooka podpisało się pod nasza petycją na naszej stronie www i ich dane chronimy na własnych serwerach.”