Jarosław KORDZIŃSKI: Nie zmieniajmy obowiązku szkolnego. Zmieńmy szkołę
Jarosław KORDZIŃSKI

Jarosław KORDZIŃSKI

Nie zmieniajmy obowiązku szkolnego. Zmieńmy szkołę

Pozbawianie dzieci możliwości korzystania z powszechnej edukacji to pomysł grupy osób, którą stać na to, by zapewnić dzieciom rozwój w atrakcyjnych i efektywnych warunkach. Tyle że to jest oferta dla wąskiego marginesu.

Joseph E. STIGLITZ: Ekonomia Trumpa to voodoo na sterydach
Joseph E. STIGLITZ

Joseph E. STIGLITZ

Ekonomia Trumpa to voodoo na sterydach

Kiedy zastanawiamy się nad naszą obecną sytuacją, w sposób naturalny przenosimy się myślą czterdzieści lat wstecz, kiedy zdawało się, że prawica ponownie triumfuje. Także wtedy odnosiło się wrażenie, że to globalny ruch: Ronald Reagan w USA, Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii.

Christoper WHITE: Papież czasu odbudowy
Christopher WHITE

Christopher WHITE

Papież czasu odbudowy

Zgorszenie i tuszowanie skandali, które faworyzowało zarówno kard. McCarricka – który piął się po szczeblach kariery pomimo dekad nadużyć – jak i tysiące innych księży takich jak on, zaczęło się na długo przed tym, zanim Franciszek został papieżem.

Jarosław KORDZIŃSKI: "Szkoła może być lepsza. Jak?"
Jarosław KORDZIŃSKI

Jarosław KORDZIŃSKI

"Szkoła może być lepsza. Jak?"

Dyrektor szkoły w tzw. trudnej dzielnicy, zapytała uczniów o to, co poradziliby swoim nauczycielom. Jedna z uczennic napisała „Chcesz być dobrym nauczycielem – angażuj się!” inna „Daj dobry przykład – zintegruj się z nami”. Nauczyciele skorzystali z tych rad. Oddali władzę, a dzieci zaczęły z nimi współpracować.