Anthony B. KIM: Wzmocnienie relacji z Polską leży w narodowym interesie Ameryki
Anthony B. KIM

Anthony B. KIM

Wzmocnienie relacji z Polską leży w narodowym interesie Ameryki

Polska jest zaufanym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych z wielu zasadniczych powodów. Państwo to jest najważniejszym partnerem Ameryki na najistotniejszych frontach bezpieczeństwa w Europie, zarówno militarnych, jak i gospodarczych czy energetycznych.

Sławomir CENCKIEWICZ: Ignacy Matuszewski w intrydze Sikorskiego, Sowietów i Amerykanów
Sławomir CENCKIEWICZ

Sławomir CENCKIEWICZ

Ignacy Matuszewski w intrydze Sikorskiego, Sowietów i Amerykanów

Niemal wszyscy liderzy postępowej Polonii ujawieni zostaną jako regularni szpiedzy NKWD/GRU lub sowieccy agenci wpływu. Zresztą zgodnie z zasadą, że szpiegostwo stanowiło stały element działalności Komunistycznej Partii USA, większość z nich po 1945 r. znalazła się pod opieką amerykańskich służb specjalnych i wymiaru sprawiedliwości lub – jak Gebert – zmuszona do wyjazdu (ucieczki) ze Stanów Zjednoczonych.

Prof. Kazimierz DADAK: W co gramy z USA?
Prof. Kazimierz DADAK

Prof. Kazimierz DADAK

W co gramy z USA?

Zarówno wielka polityka – spotkanie prezydentów Dudy i Trumpa, jak i drobniejsze sprawy – mobilizacja Polonii celem obrony naszych interesów narodowych, mogą przynieść korzystne dla nas owoce tylko i wyłącznie, jeśli będą częścią długofalowej strategii politycznej. Wygląda jednak na to, że zagadnienie to nie zaprząta głów rządzącym.

Stephen D.MULL: "Polska jest jednym z najlepszych sojuszników Ameryki na świecie"
Stephen D. MULL

Stephen D. MULL

"Polska jest jednym z najlepszych sojuszników Ameryki na świecie"

Amerykanie i Polacy mają wiele wspólnego. Hałaśliwą demokrację. Umiłowanie ludzkiej wolności. Dumę z historii. Patriotyzm. Pracowitych i innowacyjnych obywateli. Gotowość do stawania w obronie przyjaciół, niezgodę na to, by zostawiać kogokolwiek na polu walki.