Chris GUILLEBAU: Zwycięzcy przez cały czas się poddają
Chris GUILLEBEAU

Chris GUILLEBEAU

Zwycięzcy przez cały czas się poddają

Wbrew popularnej opinii, jeśli chcesz wygrać, nie zawsze powinieneś iść przed siebie, ignorując porażki. „Zwycięzcy nigdy się nie poddają, a ci, którzy się łatwo zniechęcają, nigdy nie wygrywają” — to jest wierutne kłamstwo. Aby wygrać, czasem trzeba znaleźć nową grę, w której można sięgnąć po najwyższą nagrodę.

Krzysztof WYSOCKI: Urzędnik inwestorem. Naprawdę? Krytyka wizji startupów z Planu Morawieckiego
Krzysztof WYSOCKI

Krzysztof WYSOCKI

Urzędnik inwestorem. Naprawdę?
Krytyka wizji startupów z Planu Morawieckiego

Państwowy fundusz, który dodatkowo korzysta z funduszy unijnych, musi się opierać na prawidłowo wypełnionych i podstemplowanych formularzach, a nie na przeczuciach. Podkładka dokumentująca każdy krok procedury jest niezbędna, żeby wyeliminować błędy i zapewnić transparentność. Tak, zgoda, w ten sposób nic ważnego nie ma prawa powstać.

Rafał TOMAŃSKI: "Skośnym okiem"
Rafał TOMAŃSKI

Rafał TOMAŃSKI

"Skośnym okiem"

Wyjątkowość Japończyków została oficjalnie potwierdzona w 1985 roku przez specjalistę od słuchu Tadanobu Tsunodę z Tokijskiego Uniwersytetu Medyczno-Dentystycznego. Tsunoda przeprowadził skomplikowane badania na ludziach, które polegały na testowaniu szybkości i jakości ich reagowania na dźwięki. Wyniki dały jasno do zrozumienia, że Japończycy są wyjątkowi na tle pozostałych mieszkańców ziemi.