Jarosław KORDZIŃSKI: Oferta edukacyjna TVP to odkopywanie dawno minionych i niepraktykowanych rozwiązań
Jarosław KORDZIŃSKI

Jarosław KORDZIŃSKI

Oferta edukacyjna TVP to odkopywanie dawno minionych i niepraktykowanych rozwiązań

Mamy wielu ekspertów, wiele centrów nauczania e-learningowego, wiele uczelni od lat oferuje wykłady na ten temat, także w formie nagrań. Wystarczyło skorzystać z doświadczenia osób, które zajmują się tym od lat ale nie zrobiono tego. Takie konsultacje spokojnie można było zorganizować nawet przed dniem obowiązywania rozporządzenia o zdalnym nauczaniu.

Marek KACPRZAK: "Dekalog dla "Wiadomości"
Marek KACPRZAK

Marek KACPRZAK

"Dekalog dla "Wiadomości"

Przed ekipą Wiadomości stoi ogromna szansa i zarazem okazja, by właściwie zmienić wszystko. Zrobić dziennik nowatorski i inny. Taki, który na nowo zdefiniuje wartość informacyjnego przekazu publicznego nadawcy, który wyznaczy nowe standardy i nową jakość. Najgorsze, co może spotkać wiadomości i widzów, to jedynie wymiana ludzi, a pozostawienie formy w dotychczasowym kształcie.

Andrzej GODLEWSKI: "Siedem najważniejszych wydarzeń 2014, o których już zapomnieliście"
Andrzej GODLEWSKI

Andrzej GODLEWSKI

"Siedem najważniejszych wydarzeń 2014, o których już zapomnieliście"

W ostatnie święta Bożego Narodzenia Polacy spędzili przed telewizorami po prawie sześć godzin, czyli pół godziny więcej niż w 2013 r. Czy to są właśnie symptomy końca telewizji, który jest tak regularnie zapowiadany? Wygląda jednak na to, że ta oczywista prawda jest ciągle za mało przypominana. Ludziom działającym w polskim życiu publicznym i zajmującym się jego analizą nieustannie bowiem umyka, że dziś to telewizja jest „najważniejszą ze sztuk”.

Juliusz BRAUN: "Czas honoru TVP"
Juliusz BRAUN

Juliusz BRAUN

"Czas honoru TVP"

„Odkąd Milton Friedman stwierdził, że „nie ma darmowych obiadów”, nie ma potrzeby uzasadniać, iż nie ma także darmowych programów telewizyjnych. Programy wysokiej jakości, które nie mogą być sfinansowane komercyjnie, muszą być dotowane ze środków publicznych. Kropka”.