Peter FLEGEL: Nieodkryte dziedzictwo Starożytności. Egipskie źródła greckiej filozofii Peter FLEGEL: Nieodkryte dziedzictwo Starożytności. Egipskie źródła greckiej filozofii
Peter FLEGEL

Peter FLEGEL

Nieodkryte dziedzictwo Starożytności. Egipskie źródła greckiej filozofii

Czy Platon mógł mieszkać i studiować filozofię egipską w Heliopolis? Czy mógł zrozumieć i upiększyć egipskie idee w swoim dorobku? Niektórzy nie uważają żadnego z tych pomysłów za naciągany. Twórczość Platona przypadła na czas intensywnej współpracy wojskowej i dyplomatycznej między Egiptem a Atenami, a w obliczu agresji wojsk perskich. Co więcej, Ateńczycy głęboko podziwiali Egipt. W tej starożytnej cywilizacji widziano stabilne i czcigodne antidotum na chaotyczny system polityczny demokratycznych Aten.

Laurent DUPIN: "Przyszłość umysłu. Siedemnaście filmów" Laurent DUPIN: "Przyszłość umysłu. Siedemnaście filmów"
Laurent DUPIN

Laurent DUPIN

"Przyszłość umysłu. Siedemnaście filmów"

Niespodziewane moce umysłu i jego ewolucja w przyszłości są wciąż powracającym tematem dla scenarzystów i reżyserów filmów fantasy i science fiction. Analizując je, widzimy jak arcydzieła gatunku ujawniają wiele lęków i nadziei człowieka, gdy przystępuje on do eksplorowania „sanktuarium umysłu”. Oto przegląd najważniejszych filmów o pracy mózgu i… przyszłości.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam