Popołudniowe Espresso: Powstanie Centralna Dolina Wodorowa
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Powstanie Centralna Dolina Wodorowa

„Jeżeli jest czas na wodór, to on jest właśnie teraz” – podkreśliła w Kozienicach (Mazowieckie) minister klimatu i środowiska Anna MOSKWA podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej.

Agnieszka PAWNIK: Jak inwazja Rosji na Ukrainę zmieniła podstawy polityki energetycznej Japonii
Agnieszka PAWNIK

Agnieszka PAWNIK

Jak inwazja Rosji na Ukrainę zmieniła podstawy polityki energetycznej Japonii

Inwazja na Ukrainę i niepokoje o bezpieczeństwo energetyczne skłoniły japoński rząd do gruntownej zmiany polityki wobec wykorzystania energii jądrowej. Jeszcze w 2021 roku celem było uniezależnienie się od atomu, jednak wysokie ceny energii zmusiły kraj do zmiany kierunku. Japonia rewiduje też inne strategie energetyczne.

Forum Wizja Rozwoju: 3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.II)
FORUM WIZJA ROZWOJU

FORUM WIZJA ROZWOJU

3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.II)

To druga część dyskusji, która odbyła się w ramach Forum Wizji Rozwoju, a którego tematem przewodnim był wodór, węgiel i woda. W debacie wzięli udział: Michał Kamiński, Sławomir Halbryt, Tomasz Jarmicki, Marian Krzemiński, Bartosz Krzemiński, Radosław Kwiecień, Bartłomiej Orzeł, Jacek Zalewski.

Forum Wizja Rozwoju: 3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.I)
FORUM WIZJA ROZWOJU

FORUM WIZJA ROZWOJU

3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.I)

To jedna z najciekawszych debat, która odbyła się w ramach Kongresu 3W. O węglu, wodzie i wodorze dyskutowali Beata Daszyńska-Muzyczka, Paweł Nierada, Ireneusz Zyska, Piotr Dardziński, Małgorzata Jakubowska, Artur Michalski, Wojciech Myślecki, Michał Wieczorowski. Debatę moderował Michał Kamiński.