Magdalena KOŚMIDER: Pozwolenie sobie na offline to dziś prawdziwy luksus Magdalena KOŚMIDER: Pozwolenie sobie na offline to dziś prawdziwy luksus
Magdalena KOŚMIDER

Magdalena KOŚMIDER

Pozwolenie sobie na offline to dziś prawdziwy luksus

W świecie, w którym czujemy się zobowiązani (możliwość zamienia się w obowiązek) do eksponowania swoich przekonań, uczuć i osobistych przeżyć w sposób naturalny rodzi się napięcie, powstają konflikty. Bardzo emocjonalne, rzecz jasna. Nie dostrzegając granicy między tym, co prywatne, a tym, co publiczne, traktujemy bardzo osobiście każdą niepochlebną uwagę dotyczącą naszego publicznego działania, reagujemy emocjonalnie, czasem histerycznie, postrzegając każde krytyczne słowo jako obrazę.

Grzegorz LEWICKI: Internet jest jak Bóg. Ześle nam zbawienie, ale najpierw wojnę Grzegorz LEWICKI: Internet jest jak Bóg. Ześle nam zbawienie, ale najpierw wojnę
Grzegorz LEWICKI

Grzegorz LEWICKI

Internet jest jak Bóg. Ześle nam zbawienie, ale najpierw wojnę

Choć wyłączenie internetu dziś cofnęłoby nas do początku XX wieku – czasu bez smartfonów, Fortnite’a i Netflixa – to awaria prądu byłaby jeszcze gorsza – zabierając nas do wieku XIX, a więc czasów sprzed telegrafu, telefonu i żarówki. Choć tu i tu powstałe szkody dałoby się usunąć, to każde tąpnięcie tego typu mogłoby być pierwszym akordem do światowej wojny. Należy się cieszyć, że rywalizacja o cyfrowy porządek świata ma dziś wymiar ekonomiczny, a ważniejsze od granatów stały się routery.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam