Dariusz GAWIN: Podzielony Zachód i peryferyjna Europa Dariusz GAWIN: Podzielony Zachód i peryferyjna Europa
Dariusz GAWIN

Dariusz GAWIN

Podzielony Zachód i peryferyjna Europa

Zachód rozpadł się na wspólnotę Anglosasów, gotową do rywalizacji z Chinami o to, kto będzie wytyczał kierunek dziejów powszechnych, oraz na Europę, która chciała sprytnie zachować neutralność w tym sporze, a stała się w najlepszym wypadku strefą peryferyjną globalnej polityki.

Prof. Roberto RABEL: AUKUS. Just another acronym or symbol of tectonic change? Prof. Roberto RABEL: AUKUS. Just another acronym or symbol of tectonic change?
Prof. Roberto RABEL

Prof. Roberto RABEL

AUKUS. Just another acronym or symbol of tectonic change?

AUKUS is the newest of the awkward acronyms that litter the geo-political landscape of the Indo-Pacific mega-region. Sounding like an agitated seabird, this security partnership between Australia, the United Kingdom and the United States has drawn extensive commentary since its announcement on 15 September.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam