Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Profesor nauk biologicznych. Dyrektor Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Prof. Piotr TRYJANOWSKI: Złap oddech na pastwisku. Terapeutyczne beczenie owiec
Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Złap oddech na pastwisku. Terapeutyczne beczenie owiec

Ciszę należy rozumieć nie jako zupełny brak dźwięków, ale ich delikatność. Szum wiatru, spadające krople deszczu, kumkanie żab, beczenie owiec, no i ptasie kwilenie. To właśnie w ciszy podejmuje się najważniejsze życiowe decyzje.

Prof. Piotr TRYJANOWSKI: Drapieżniki, epidemie, tłum i systemy bankowe
Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Drapieżniki, epidemie, tłum i systemy bankowe

Komfort życia, dobrostan i poczucie bezpieczeństwa zaczynają widocznie spadać. Podobnie jak zaufanie do elit, w tym również do nauki i naukowców. Myślenie krytyczne systematycznie wypierane jest przez trybalizm, połączony z kompletnym brakiem krytycyzmu i niebezpieczną huśtawką emocji.

Prof. Piotr TRYJANOWSKI: Metafory forecastingu. Zróżnicowanie łabędzi
Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Metafory forecastingu. Zróżnicowanie łabędzi

Z racji kryzysów rynku finansowego czy też zmian klimatycznych i epidemii szczególne miejsca w forecastingu zyskały łabędzie, a zwłaszcza jeden ich przedstawiciel – łabędź czarny.

Prof. Piotr TRYJANOWSKI, prof. Martin HROMADA: Innowacji nie da się zaprogramować. Życie samo znajduje najlepsze rozwiązania
Prof. Martin HROMADAProf. Piotr TRYJANOWSKI

Prof. Martin HROMADA
Prof. Piotr TRYJANOWSKI

Innowacji nie da się zaprogramować. Życie samo znajduje najlepsze rozwiązania

Rewolucje w innowacjach, takie największe, tym razem mogą mieć miejsce na peryferiach. Mamy więc szansę. Robić coś tylko dobrze albo nawet doskonale to nie jest recepta na innowacje. Próbować, mylić się i ponownie próbować, kombinować, pozwolić myślom z różnych dziedzin zapładniać się. Wstawać po upadku, otrzepać się z kurzu wcześniejszych nieudanych prób i działać z podniesioną głową. To nie jest proste – ani psychologicznie, ani wizerunkowo.