Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (14): Kiedy opadną kwiaty wiśni..."

TSF Jazz Radio


"Cool Pics (14)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

… uwagę w Kioto przykuwa głównie charakterystyczna dla tego miasta architektura. Początkowo wydaje się ona niezbyt urodziwa i pogrążona w chaosie. Nowoczesne konstrukcje sąsiadują z zabytkowymi niskimi zabudowaniami. Można odnieść wrażenie, że architekci nie za bardzo zwracają tam uwagę na budynki, które w przyszłości będą sąsiadować z ich wytworem. Potrzeba dużej uwagi i żyłki odkrywcy, żeby znaleźć w Kioto pełne uroku, magiczne miejsca. Charakteru dodają tam wszechobecne, zwieszające się między budynkami przewody elektryczne oraz liczne świątynie… również świątynie hazardu, których bywalcy oddają się nałogowo tajemniczej grze “pachinko”.

Zapraszam do Kioto.

Joanna Lemańska

ArrowArrow

BoatsBoats

CoupleCouple

FacesFaces

Green_patternGreen Pattern

Kyoto_street_viewKioto street view

Pachinko_playersPachinko players

PatternPattern

Pagoda_roadPagoda road

WiredWired

 

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam