Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (7): Barwy Katowic"

TSF Jazz Radio

"Cool Pics (7)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Jeszcze niespełna rok temu dźwięk nazwy “Katowice” budził we mnie niezbyt pozytywne skojarzenia z kopalniami, hałdami, zanieczyszczeniem i posępnymi familokami.Trzy miesiące spędzone w tym mieście pozwoliły mi w dużym stopniu na wyzbycie się tych stereotypowych uprzedzeń oraz na lepsze poznanie tej największej polskiej metropolii.

Moje skojarzenia z Katowicami dziś? Dobra architektura. Miasto które może poszczycić się naprawdę pięknymi obiektami, zarówno zabytkowej jak i nowoczesnej architektury. Oprócz tego, graffiti. Ślązacy naprawdę mają się czym pochwalić w tej dziedzinie.

Zapraszam do Katowic.

Joanna Lemańska

Black stripesBlack stripes

CurvesCurves

DiagonalDiagonal

Graffiti cityGraffiti city

KapeluszKapelusz

SkrzypekSkrzypek

White_and_blueWhite and blue

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam