Podcasty Najważniejsze. Tom NICHOLS: Agonia wiedzy. Koniec ekspertów. Śmierć elit

Agonia wiedzy. Koniec ekspertów. Śmierć elit

Photo of Prof. Tom NICHOLS

Prof. Tom NICHOLS

Profesor bezpieczeństwa narodowego w US Naval War College i adiunkt w Harvard Extension School. Ostatnio nakładem wydawnictwa University of Pennsylvannia Press ukazała się jego książka „No Use: Nuclear Weapons and U.S. National Security”.

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W pierwszym odcinku Podcastów Wszystko Co Najważniejsze Tom NICHOLS: „Agonia wiedzy. Koniec ekspertów. Śmierć elit”.

Tom NICHOLS to profesor bezpieczeństwa narodowego w US Naval War College i adiunkt w Harvard Extension School. Jego najnowsza książka to „The Death of Expertise” (Oxford University Press, 2017), studium tego, dlaczego ludzie nie ufają wiedzy eksperckiej i jak to szkodzi stabilności demokratycznej.

W artykule na łamach Wszystko Co Najważniejsze profesor Nichols porusza zagadnienie znaczenia wiedzy specjalistycznej w dyskursie publicznym. Jak pisze w artykule „Powoływanie się na wiedzę wywołuje dziś w pewnych kręgach eksplozję gniewu.”: dlaczego tak jest i jakie znaczenie dla demokracji ma wiedza ekspertów? Jakie znaczenia ma nauka? 

Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany będzie co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 kwietnia 2020