Henri-Christian GIRAUD: Charles de Gaulle postawił na Polskę komunistyczną Henri-Christian GIRAUD: Charles de Gaulle postawił na Polskę komunistyczną
Henri-Christian GIRAUD

Henri-Christian GIRAUD

Charles de Gaulle postawił na Polskę komunistyczną

Legendę gen. Charles’a de Gaulle’a dekonstruuje pisarz, eseista, autor głośnej we Francji książki „De Gaulle i komuniści” oraz były redaktor naczelny „Le Figaro Magazine” Henri-Christian Giraud. Jego zdaniem de Gaulle zawarł ze Stalinem tajny pakt, pomógł otworzyć drugi front walki z Niemcami daleko od granic Polski oraz wzmocnił partie komunistyczne po II wojnie światowej.

Chantal DELSOL: Charles de Gaulle. Katolik w starym stylu Chantal DELSOL: Charles de Gaulle. Katolik w starym stylu
Chantal DELSOL

Chantal DELSOL

Charles de Gaulle. Katolik w starym stylu

Był człowiekiem XIX wieku. Nigdy nie posunąłby się do nieczystych kombinacji finansowych, które tak często wychodzą na jaw ze strony dzisiejszej klasy politycznej. Francuzi to doceniają.

Marek BRZEZIŃSKI: Charles de Gaulle. Legenda i rzeczywistość Marek BRZEZIŃSKI: Charles de Gaulle. Legenda i rzeczywistość
Marek BRZEZIŃSKI

Marek BRZEZIŃSKI

Charles de Gaulle. Legenda i rzeczywistość

Kilka pokoleń polityków prawicy i centroprawicy wychowało się na wzorcach i ideałach, które przekazał im generał de Gaulle. Dla wielu polityków francuskich „gaullizm” był wiodącą ideologią, wyznaczającą ramy polityki Francji.

Kazimierz M.UJAZDOWSKI: "Geneza i tożsamość Konstytucji V Republiki" Kazimierz M.UJAZDOWSKI: "Geneza i tożsamość Konstytucji V Republiki"
Kazimierz M.UJAZDOWSKI

Kazimierz M.UJAZDOWSKI

"Geneza i tożsamość Konstytucji V Republiki"

V Republika nie mogła powstać jako monarchia republikańska. Republika we Francji była dziełem rewolucji francuskiej i ukształtowała swe wartości w zasadniczej konfrontacji z tradycją monarchistyczną. Specyficznie rozumiana idea suwerenności narodu, uformowana pod wpływem myśli Rousseau, idee niepodzielności i laickości republiki tworzyły całkowicie nowy model państwowości.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam