Mateusz MORAWIECKI: Europa, non punire i deboli
Mateusz MORAWIECKI

Mateusz MORAWIECKI

Europa, non punire i deboli

Nella nostra tradizione cristiana la Pasqua è il tempo della speranza, quando Gesù Cristo, dopo la crudele via crucis, sconfisse la morte. Vi possiamo vedere il riflesso del destino del nostro continente, colpito dall’epidemia devastante. Siamo in grado di sconfiggere la pandemia del coronavirus. Con la solidarietà. Si vince tuttavia solo passando all’offensiva. Ė il tempo dell’offensiva europea. Per l’Italia. Per l’intera Europa.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (124) W słońcu Sycylii
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (124) W słońcu Sycylii

Ten położony u podnóża Etny port, zachwyca piękną architekturą i bujną roślinnością. Idealne miejsce do robienia zdjęć, gdyby tylko nie ten żar lejący się z nieba. W lipcowej Katanii „upał” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Opustoszałe ulice, którymi przemykają nieliczni turyści, pozamykanie bary i restauracje – jednym słowem wyjątkowo specyficzna atmosfera, której dane mi było doświadczyć wcześniej tylko na południu Hiszpanii.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (122). Podróży przez Italię ciąg dalszy
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (122).
Podróży przez Italię ciąg dalszy

W trakcie pierwszego pobytu w Wenecji, kilka tygodni temu, nabrałam przekonania, że to najpiękniejsze miasto, jakie kiedykolwiek widziałam. Za drugim razem utwierdziłam się w tym przekonaniu. Każdy budynek, każdy najmniejszy nawet detal wydaje się piękniejszy od poprzedniego. Szkoda tylko, że ciągle nie było mi dane obejrzeć i sfotografować na mój sposób słynnego mostu Rialto…

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (121). Od Mediolanu po Sycylię
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (121). Od Mediolanu po Sycylię

W dzisiejszej serii zdjęć zobaczą Państwo położone nad pięknym jeziorem Como, urocze miasteczko Bellagio. Południowe słońce, wąskie i kręte uliczki – nie sposób nie poddać się urokowi Bellagio oraz innych miasteczek położonych nad jeziorem. Niestety dane mi było je obejrzeć jedynie z łódki. Czasu było niewiele, bo po dniu spędzonym w Como, udałam się do Mediolanu, gdzie zostanę do dzisiaj wieczorem.

Paulina MATYSIAK: "Pocztówki z historią (25): Polignano a Mare"
Paulina MATYSIAK

Paulina MATYSIAK

"Pocztówki z historią (25)

Kto zapisał ten cytat? I po co? Być może celem było przypominanie przechodniom, o tym, że nie trzeba się spieszyć. I że nie trzeba gonić za ułudą szczęścia. Warto się zatrzymać, kontemplować chwilę, dać się jej ponieść – niczego nie stracimy, a może wręcz zyskamy?