Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (25): Drapacze chmur - nowojorskie wspomnienie"

"Cool Pics (25)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Drapacze chmur znałam bardzo dobrze już wcześniej. Filmy, seriale, komiksy – szczególnie te o Batmanie. Jednak na żywo nowojorska zabudowa prezentuje się o wiele bardziej okazale i sprawia, że można poczuć się maluczkim.

Zwiedzanie Nowego Jorku w dużej mierze polega na patrzeniu w górę, na szczyty wieżowców, bądź na spoglądaniu w dół, na znajdujące się w czeluściach ulice. Zadanie dla fotografa, który stara się oddać ogrom tego miasta, nie jest łatwe. Nie sposób bowiem uchwycić na zdjęciu budynek w całości – właśnie z powodu jego ogromnych rozmiarów. Często jedynym wyjściem jest zrobienie zdjęcia z dużej odległości.

Zapraszam do podróży ku nowojorskim drapaczom chmur.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with k2 presetBig city night

Processed with VSCOcam with k2 presetFacing the city

Processed with VSCOcam with k2 presetGraffiti city

Processed with VSCOcam with s3 presetNYC cliche view

Processed with VSCOcam with lv01 presetRainy

Processed with VSCOcam with k2 presetThe Egg

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 29 czerwca 2014