

Paweł TRZASKOWSKI
Z prac Obserwatorium Etyki Słowa. Hejt - komentarze bez jakiejkolwiek treści
Hejt wciąż jest zjawiskiem świeżym, jeszcze nie okrzepł, ewoluuje i mutuje jak choroba, jak choroba też szkodzi. Podobnie jak piractwo i pornografia, żeruje na kształtującym się ciągle społeczeństwie ery internetowej.

Francis FUKUYAMA
Internet i demokracja. Co możemy zrobić z Google’em i Facebookiem?
Tym, którzy chcieliby scedować odpowiedzialność za obronę demokracji na platformy, proponuję wyobrazić sobie, jak by się czuli, gdyby Twitter nie był kontrolowany przez Jacka Dorseya, ale magnatów medialnych pokroju Ruperta Murdocha czy Juliana Sinclaira Smitha. Uważam, że powinniśmy się skoncentrować na zasadniczym problemie siły platform zamiast na tym, kto w danym momencie je kontroluje.

Prof. Zygmunt BAUMAN
Aby na pewno Facebook i Twitter wspierają demokrację i prawa człowieka?
Hakerzy informatyczni mogą z takim samym entuzjazmem, dobrą wolą i szczerością przyłączyć się do nowego „Transparency International”, jak nowej „Czerwonej Brygady”. Internet wesprze każdy wybór z równym spokojem.

Dominika BYCHAWSKA-SINIARSKA
"Monitorowanie korespondencji pracownika. Zmiana w orzecznictwie ETPCz"
O tym jak rozstrzygnięcie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie zwolnionego inżyniera sprzedaży, zmienia dotychczasowe orzecznictwo w zakresie sposobu kontroli korespondencji pracowników, i jaki to będzie mieć wpływ na polskie przepisy prawa pracy, pisze Dominika Bychawska – Siniarska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka