Krzysztof ZIEMIEC: Bohaterowie'44
Krzysztof ZIEMIEC

Krzysztof ZIEMIEC

Bohaterowie'44

Dlaczego mimo coraz powszechniejszego kultu powstania czy wręcz mody na nie – czasem koniunkturalnej – nadal zapominamy o pomocy dla samych powstańców? Jakże już dziś nielicznych! Dlaczego jest tak, że w wolnej Polsce powstańcom warszawskim nadal nie przysługuje bezpłatna opieka w domach pomocy społecznej?

Krzysztof ZIEMIEC: Warto być dobrym
Krzysztof ZIEMIEC

Krzysztof ZIEMIEC

Warto być dobrym

Profesor Zbigniew Chłap. Lekarz i filantrop. Emerytowany profesor Akademii Medycznej, który od lat prowadzi jedyna taka w Polsce przychodnia dla ludzi bezdomnych. To wyjątkowa opowieść o lekarzu, który za darmo i czasem nawet wbrew prawu leczy najbiedniejszych.

Krzysztof ZIEMIEC, Marek KACPRZAK: "O kryzysie. Polemiki z tekstem Michała BONIEGO".
Krzysztof ZIEMIECMarek KACPRZAK

Krzysztof ZIEMIEC
Marek KACPRZAK

"O kryzysie. Polemiki z tekstem Michała BONIEGO".

Od dawne jestem zwolennikiem tezy, że nie cała klasa polityczna i nie wszyscy politycy są źli i brudni. Ale skoro tak – to gdzie są ci dobrzy? Niektórzy odeszli, inni odpadli a dokładniej sprawiła to POSTPOLITYKA, która w ostatniej dekadzie zastąpiła tę prawdziwą politykę rozumianą jako starcie idei. To ona wyrzuciła na margines tych, dla których partia znaczy coś więcej niż maszynka do głosowania.

Krzysztof ZIEMIEC: "Głębia, piękno, potrzeba miłosierdzia"
Krzysztof ZIEMIEC

Krzysztof ZIEMIEC

"Głębia, piękno, potrzeba miłosierdzia"

Słowa tego papieża nie są może tak bezpośrednie i od razu zrozumiałe jak homilie Jana Pawła II. Ale przepojone teologią są niezwykle głębokie. Głębię, jej piękno i jej potrzebę, dostrzega się dopiero z dystansu.