#RozmowyNajważniejsze. Powinniśmy promować Polskę mówiąc o jej nowoczesności

#RozmowyNajważniejsze. Powinniśmy promować Polskę mówiąc o jej nowoczesności

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

– O Polsce na arenie międzynarodowej powinniśmy mówić w kontekście jej nowoczesności i bogactwa krajobrazu – twierdzi Krzysztof ZIEMIEC w rozmowie z Michałem KŁOSOWSKIM.

.W czasie rozmowy Krzysztof ZIEMIEC podkreśla, że Polacy mają się czym chwalić, zarówno jeśli chodzi o gospodarkę, jak i różnorodność socjologiczną i przyrodniczą. Wskazuje także, że jeśli chcemy opowiadać o Polsce powinniśmy pamiętać, że społeczeństwa Zachodu nie będą z entuzjazmem słuchać o komunizmie.

– Jeśli chcemy dotrzeć do Brazylijczyka, Argentyńczyka, Amerykanina czy Islandczyka, musimy mówić innym, współczesnym językiem i pokazać się, jako kraj dynamiczny – co jest przecież prawdą – mówi w Rozmowach Najważniejszych Krzysztof ZIEMIEC, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Rozmawia: Michał KŁOSOWSKI

„Rozmowy Najważniejsze” to cykl rozmów, w którym cenione osobistości świata nauki, biznesu i polityki opowiadają o wizerunku Polski: o tym, jak go budować, wzmacniać i promować.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 26 stycznia 2022