Agaton KOZIŃSKI: Kryzys ukraińsko-rosyjski jest walką o godność Ukraińców

Kryzys ukraińsko-rosyjski jest walką o godność Ukraińców

Photo of Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Publicysta. Wcześniej pracował we "Wszystko co Najważniejsze", "Polska The Times", redakcji zagranicznej PAP oraz tygodniku "Wprost". Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Płocczanin.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Niemiecka polityka wyraźnie zapomina o godności Ukraińców, mówiąc na przykład, że Krym należy do Rosji a Putinowi należy się szacunek – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

.W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI zwraca uwagę na obecny kryzys w relacjach ukraińsko-rosyjskich. Zaznacza, że kryzys między państwami ma swoje korzenie w Euromajdanie i prodemokratycznych przemianach na Ukrainie, a zajęcie Krymu i części Donbasu oraz napięcie, które dzisiaj obserwujemy są konsekwencjami zmian rozpoczętych w 2013 r. Redaktor podkreśla, że Ukraińcy kryzys i dzisiejsze przemiany definiują jako rewolucję godności.

– Tym bardziej zaskakuje, że niemiecka polityka staje się tak bardzo wstrzemięźliwa. Wyraźnie zapomina o godności Ukraińców, mówiąc na przykład tak, jak powiedział niedawno szef niemieckiej marynarki – który został już zdymisjonowany – o tym, że Krym należy do Rosji a Putinowi należy się szacunek. Ta polityka niemiecka jest całkowicie niezrozumiała i niezgodna z wartościami – zauważa Agaton KOZIŃSKI.

Zapraszamy do obejrzenia wideo #NajważniejszeDnia.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 stycznia 2022