Agaton KOZIŃSKI: Kryzys ukraińsko-rosyjski jest walką o godność Ukraińców

Kryzys ukraińsko-rosyjski jest walką o godność Ukraińców

Photo of Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Zastępca red. naczelnego "Wszystko Co Najważniejsze". Red. naczelny "Piękno historii". Wcześniej pracował w "Polska The Times", redakcji zagranicznej PAP oraz tygodniku "Wprost". Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Płocczanin.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Niemiecka polityka wyraźnie zapomina o godności Ukraińców, mówiąc na przykład, że Krym należy do Rosji a Putinowi należy się szacunek – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

.W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI zwraca uwagę na obecny kryzys w relacjach ukraińsko-rosyjskich. Zaznacza, że kryzys między państwami ma swoje korzenie w Euromajdanie i prodemokratycznych przemianach na Ukrainie, a zajęcie Krymu i części Donbasu oraz napięcie, które dzisiaj obserwujemy są konsekwencjami zmian rozpoczętych w 2013 r. Redaktor podkreśla, że Ukraińcy kryzys i dzisiejsze przemiany definiują jako rewolucję godności.

– Tym bardziej zaskakuje, że niemiecka polityka staje się tak bardzo wstrzemięźliwa. Wyraźnie zapomina o godności Ukraińców, mówiąc na przykład tak, jak powiedział niedawno szef niemieckiej marynarki – który został już zdymisjonowany – o tym, że Krym należy do Rosji a Putinowi należy się szacunek. Ta polityka niemiecka jest całkowicie niezrozumiała i niezgodna z wartościami – zauważa Agaton KOZIŃSKI.

Zapraszamy do obejrzenia wideo #NajważniejszeDnia.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 stycznia 2022