Wydanie 476 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 476 Wszystko co Najważniejsze

W oczekiwaniu na ukraińską kontrofensywę świat zastanawia się, jak kształtować się będzie światowy ład pod koniec 2023 roku. Nowy król Wielkiej Brytanii, spadające znaczenie dolara i technologia, której rozwój jest tak szybki, że zdaje się wymykać ludzkiemu opisowi.

Jana ČERNOCHOVÁ: Łączy nas nasza przeszłość i czujność wobec Rosji
Jana ČERNOCHOVÁ

Jana ČERNOCHOVÁ

Łączy nas nasza przeszłość i czujność wobec Rosji

Ze strony mojej mamy jestem Polką, stąd jestem bardziej wyczulona na następstwa nie tylko komunistycznego puczu w Czechosłowacji w 1948 roku, terroru lat 50., Sierpnia 1968 czy też normalizacji, ale także na losy Polski na przestrzeni dziejów. Moje polskie geny przejawiają się w uporze i determinacji.

Jan ŚLIWA: Gdy nikt nic nie wie. 没人知道
Jan ŚLIWA

Jan ŚLIWA

Gdy nikt nic nie wie.
没人知道

Sytuacja świata przypomina dziś wczesne średniowiecze, gdy z powodu najazdów barbarzyńców klasztory bardziej inwestowały w grube mury niż w nowe księgozbiory.

Prof. Jan WOLEŃSKI: Homo militans i bellum iustum
Prof. Jan WOLEŃSKI

Prof. Jan WOLEŃSKI

Homo militans i bellum iustum

Dzisiaj formułuje się następujące zasady wojny sprawiedliwej: ma być obronna, a nie agresywna; ludność cywilna nie jest celem działań militarnych; przemoc może być zastosowana tylko wtedy, gdy jest uzasadniona.

Agaton KOZIŃSKI: Kryzys ukraińsko-rosyjski jest walką o godność Ukraińców
Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Kryzys ukraińsko-rosyjski jest walką o godność Ukraińców

Niemiecka polityka wyraźnie zapomina o godności Ukraińców, mówiąc na przykład, że Krym należy do Rosji a Putinowi należy się szacunek – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

Michał KŁOSOWSKI: Za sprawą konfliktu na Ukrainie dostrzegamy znaczenie Polski w stosunkach międzynarodowych
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Za sprawą konfliktu na Ukrainie dostrzegamy znaczenie Polski w stosunkach międzynarodowych

W wielostronnych spotkaniach najważniejszych przywódców Zachodu widać, że rola Polski wzrasta. Co ciekawe, to zagrożenie na wschodniej granicy Ukrainy i wschodniej flanki NATO powoduje, że rola Polski wzrasta. Nie da się tego nie zauważyć – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.