Michał KŁOSOWSKI: Za sprawą konfliktu na Ukrainie dostrzegamy znaczenie Polski w stosunkach międzynarodowych

Za sprawą konfliktu na Ukrainie dostrzegamy znaczenie Polski w stosunkach międzynarodowych

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W wielostronnych spotkaniach najważniejszych przywódców Zachodu widać, że rola Polski wzrasta. Co ciekawe, to zagrożenie na wschodniej granicy Ukrainy i wschodniej flanki NATO powoduje, że rola Polski wzrasta. Nie da się tego nie zauważyć – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

.W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze podkreśla, że coraz silniej widać znaczenie i rolę Polski w polityce międzynarodowej.

– Z jednej strony rosnąca pozycja Polski na arenie międzynarodowej, ale rosnąca z powodu konfliktu, który się rozgrzewa coraz bardziej, którego tak naprawdę nie możemy przewidzieć – ani jego przebiegu, ani jego początku, a tym bardziej jego końca, więc musimy bardzo pilnie patrzeć na to, co dzieje się na wschodniej granicy Ukrainy. Ale z drugiej strony mądrze budować tę pozycję Polski, nasz wpływ na partnerów zachodnich. Właśnie po to, żeby wyciągnąć lekcję z historii – zaznacza Michał KŁOSOWSKI.

Zapraszamy do obejrzenia wideo #NajważniejszeDnia.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 27 stycznia 2022