Jacek STAWISKI: Muzeum KL Plaszow w służbie pamięci
Jacek STAWISKI

Jacek STAWISKI

Muzeum KL Plaszow w służbie pamięci

Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł p. Jacka Młynarza, radnego Dzielnicy XIII Podgórze w Krakowie, zamieszczony na portalu Wszystko co Najważniejsze (Kraków i nowy konflikt społeczny, tym razem wokół terenu byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Plaszow)na temat planu upamiętnienia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Plaszow w Krakowie. Biorąc pod uwagę krytyczną opinię autora o projekcie, warto czytelnikom portalu wyjaśnić przynajmniej kilka poruszonych przez pana radnego spraw.

POLEMIKA: Niedobra zmiana w polskiej edukacji

Niedobra zmiana w polskiej edukacji

POLEMIKA: W nawiązaniu do artykułu pt. „Niedobra zmiana w polskiej edukacji” opublikowanego 2 sierpnia br. na portalu „Wszystko Co Najważniejsze” autorstwa Pana Jarosława Kordzińskiego – wyjaśnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jan BŁOŃSKI: Donald Trump. Triumf reakcji
Jan BŁOŃSKI

Jan BŁOŃSKI

Donald Trump. Triumf reakcji

Na Trumpa nie głosowały, co podpowiada intuicja i potwierdza analiza elektoratów, wykluczone mniejszości domagające się głosu, lecz zadowoleni z siebie, uprzywilejowani biali mężczyźni, mający dość słuchania o emancypacji innych i konieczności pomocy.

Ewa FABIAN: Czytając Mistewicza. Albo o świecie 2.0 z wieloma niewiadomymi
Ewa FABIAN

Ewa FABIAN

Czytając Mistewicza.
Albo o świecie 2.0 z wieloma niewiadomymi

Wszystkim nam zależy na naszej wolności, swobodach obywatelskich, ochronie bezpieczeństwa, pokoju i dobrobycie. Choć krzycząc na siebie osiągniemy jakiś efekt, a nawet tymczasowe rozwiązanie, lepiej byłoby zwrócić się do robota ze śrubokrętem w ręku i programistą na podorędziu.

Tomasz KAMIŃSKI: "Uniwersytet nie umarł. Polemika z Prof.Piotrem Nowakiem"
Tomasz KAMIŃSKI

Tomasz KAMIŃSKI

"Uniwersytet nie umarł. Polemika z Prof.Piotrem Nowakiem"

Nie jest prawdą, że przed zmianami wprowadzanymi przez min. Kudrycką uniwersytety działały lepiej niż teraz. Nepotyzm, biurokracja, niedofinansowanie, brak perspektyw dla młodych – to wszystko było i to w większym natężeniu niż dzisiaj. Można oczywiście spierać się co do szczegółów wprowadzonych rozwiązań, niemniej jednak ogólne kierunki zmian, wypracowane w porozumieniu ze środowiskiem akademickim, były sensowne.