Popołudniowe Espresso: Działalność partii politycznych w Afganistanie nielegalna
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Działalność partii politycznych w Afganistanie nielegalna

Talibowie przekazali, że w Afganistanie wprowadzono zakaz działalności partii politycznych. Jak przekazał pakistański dziennik Dawn, tymczasowy minister sprawiedliwości, Sha-ikh Maulavi Abdul Hak-eem SHARAE powiedział, że w Afganistanie „działalność partii politycznych została całkowicie wstrzymana”.

Popołudniowe Espresso: Pożary w Kalifornii
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Pożary w Kalifornii

Pożar u podnóża Sierra Nevada zmusił tysiące mieszkańców do opuszczenia domów. Pożar rozpoczął się w piątek w pobliżu miasta Midpines w Kalifornii i rozwinął się w ciągu weekendu.

Popołudniowe Espresso: Pożary w Europie, susza w Polsce
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Pożary w Europie, susza w Polsce

Jest środa, 13. lipca, a to jest Popołudniowe Espresso. Zapraszamy Państwa na łyk informacyjnego espresso – esencję mijającego dnia i inspirację na pozostałą jego część. Wyłącznie to, co najważniejsze 🇺🇦

Popołudniowe Espresso: Prezydent Andrzej DUDA w Portugalii i we Włoszech
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Prezydent Andrzej DUDA w Portugalii i we Włoszech

W środę wieczorem w Bradze, Andrzej DUDA rozmawiał przez blisko 2 godziny z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de SOUSĄ. Głównym tematem spotkania było wsparcie dla Ukrainy i przyznanie jej statusu kandydata do Unii Europejskiej.

Karolina W. OLSZOWSKA: Pożary w Turcji. Żywioł okazją do pomocy i okazania solidarności
Karolina Wanda OLSZOWSKA

Karolina Wanda OLSZOWSKA

Pożary w Turcji. Żywioł okazją do pomocy i okazania solidarności

Początek sierpnia 2021 to w tureckich, greckich czy włoskich gazetach obraz świata, z którego przekonać się można, że południowa Europa płonie. Pożary w Turcji w lecie nie są niczym wyjątkowym, wybuchają co roku, warto jednak w kontekście ostatnich zdarzeń zastanowić się nad ich skalą, przyczynami oraz znaczeniem wewnętrznym i międzynarodowym, bo ich ugaszenie nie będzie końcem tej historii.