Chiara FERRARIS: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Wrzesień 2016
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów.
Wrzesień 2016

Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, wysłuchać, przeżyć w intelektualnej i kulturowej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze – przygotowywany dla naszych Czytelników w stolicy Francji przez Chiarę Ferraris.

Michał BONI: "Zimowa podróż (2). Londyn by Karpiński"
Michał BONI

Michał BONI

"Zimowa podróż (2). Londyn by Karpiński"

Królem muzeów jest olbrzymie National Gallery. Tam, jak podpowiada Karpiński, trzeba zaglądać podczas każdego pobytu w Londynie, wybierając różne ścieżki tropiące różne dzieła, bo jest tam wszystko.

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Styczeń 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Styczeń 2015"

Zima trwa, zimowe atrakcje w Paryżu również. Dla osób, które już były na lodowisku przed merostwem, polecam inną ślizgawkę, znajdującą się 57 metrów nad ziemią. Po dwóch latach przerwy na prace renowacyjne lodowisko na pierwszym piętrze wieży Eiffla jest znowu czynne. Dzięki tym pracom jest ono dużo większe i ma ponad 190 m2. Jazda na łyżwach na jednej z najsłynniejszych wież świata i podziwianie panoramy miasta z wysoka dostarczy z pewnością niezapomnianych wrażeń.

Michał BONI: "Podróż zimowa. Kornwalia"
Michał BONI

Michał BONI

"Podróż zimowa. Kornwalia"

W ciągu pierwszych pięciu minut usłyszeliśmy cztery razy słówko „lovely” — to ulubiony tutaj zwrot wyrażający cudowną akceptację wszystkiego: pogody, planów dnia, wyboru sposobu podania jajek na śniadanie… Zresztą, podczas śniadania najpierw trzeba zamówić kawę lub herbatę oraz rodzaj grzanek, a dopiero po jakimś czasie wybrać coś na ciepło — czas płynie tutaj po kornwalijsku, wolno i wakacyjnie.