Michał KŁOSOWSKI: Śmierć rodzi piękno
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Śmierć rodzi piękno

Piramida Cheopsa w Gizie, Tadź Mahal w Indiach, jaskinia Szanidar w Iranie. Co łączy te wszystkie miejsca, niezwykłe przecież na mapie historii świata? Przeznaczenie. A dokładniej rzecz ujmując, cel: są bramą do innego świata, grobowcami, mauzoleami, pomnikami pamięci, dzięki którym ci, którzy odeszli, stale są wśród nas obecni.

Piotr SENDECKI: Wspomnienie z okresu dojrzewania. Tomasz Wiszniewski (1958 – 2016)
Piotr SENDECKI

Piotr SENDECKI

Wspomnienie z okresu dojrzewania.
Tomasz Wiszniewski (1958 – 2016)

Takie to były młodzieńcze ambicje, które jednak nie przeradzały się w zawiść, lecz owocowały ostatecznie pożyteczną myślą, by czerpać pełną garścią z kontaktów z innymi, przebywać w towarzystwie osób dających z siebie coś nowego, rozwojowego, inspirującego.

o. Jacej SALIJ OP: Przesłanie Wszystkich Świętych
o.Jacek SALIJ OP

o.Jacek SALIJ OP

Przesłanie Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych stanowi publiczne świadectwo, że my, chrześcijanie, w życie wieczne wierzymy naprawdę – pisze o.Jacek SALIJ.

Roland MASZKA: Ars moriendi w gimnazjum
Roland MASZKA

Roland MASZKA

Ars moriendi w gimnazjum

Uczeń, nawet jeśli ma kilkanaście lat, powinien rozumieć, że śmierć nie jest wyłącznie medialnym echem, które mnie nie dotyczy, nie jest wirtualnym odzyskiwaniem żyć ani zabawą bohaterem sieciowej gry. Nie jest też podróżą z jednej krainy w drugą. Jest dojmującą obecnością. I o tym między innymi mówi literatura piękna…