Benoît HAMON: Pandemia COVID-19 zwiększa presję na wprowadzenie gwarantowanego dochodu podstawowego Benoît HAMON: Pandemia COVID-19 zwiększa presję na wprowadzenie gwarantowanego dochodu podstawowego

Pandemia COVID-19 zwiększa presję na wprowadzenie gwarantowanego dochodu podstawowego

Photo of Benoît HAMON

Benoît HAMON

Francuski polityk socjalistyczny, eurodeputowany, minister ds. ekonomii społecznej i solidarności a następnie minister edukacji. W roku 2017 kandydował na prezydenta Francji. Po uzyskaniu 6,5 % a następnie porażce w wyborach parlamentarnych odszedł z Partii Socjalistycznej zakładając ugrupowanie Génération.s.

W ogólnym marazmie wywołanym pandemią i zbiorową kwarantanną w wielu krajach zaczęto dyskutować o sposobach kompensacji pracownikom utraconych dochodów. Zupełnie naturalnie powróciła więc idea dochodu podstawowego.


Tekst dostępny jedynie w wariancie PREMIUM. Aby założyć Konto PREMIUM - [TUTAJ]. Obecnie Konto PREMIUM jest kontem BEZPŁATNYM.

Jeśli posiadasz już konto PREMIUM, zaloguj się.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 26 grudnia 2020

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam