Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (189). Wietnam II. Z dala od miasta.
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (189).
Wietnam II. Z dala od miasta.

Po wyjeździe z Hanoi skierowałam się do Zatoki Ha Long, nie mogąc się doczekać zobaczenia zjawiskowych, kredowych skał, wznoszących się niemalże pionowo ponad powierzchnię wody. Pejzaż zatoki nie zawodzi, jednak turystyczny tłok zdecydowanie odbierały urok temu wyjątkowemu miejscu. Niestety okazało się też, że jest ono bardzo zanieczyszczone. Pod tym względem o wiele lepiej prezentowało się kolejne odwiedzone przeze mnie miejsce – Trang An i Tam Coc. Porośnięte bujną, soczystą zielenią skalne formacje, wyglądają zupełnie jak te, położone w Ha Long. Zamiast morza znajdziemy tam jednak malownicze zakola rzeki. Było tak także nieco mniej turystów i możliwość cieszenia się widokami w spokoju i ciszy.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (182). Week-end w Pradze
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (182).
Week-end w Pradze

O tej porze roku Praga wygląda po prostu magicznie. Piękna i barwna architektura, śnieg, niezliczone mosty – wszystko to składa się na iście bajkową atmosferę.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (170). Bezkresne stepy Mongolii
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (170). Bezkresne stepy Mongolii

Jeśli jednak nie jest się wytrawnym jeźdźcą, to jazda samochodem jak najbardziej także daje szans na poczucie wyjątkowej wolności, którego dostarczają niekończące się stepy.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (167). Gdańskie impresje
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (167). Gdańskie impresje

Przecudna starówka, urokliwe, brukowane uliczki i bursztynowe światło zachęcają nie tylko do spacerów, ale i do bardzo wczesnego wstawania. Tak jak w przypadku wielu pięknych, polskich miast, tak i Gdańsk jest dosłownie oblegany przez turystów. Toteż właściwie jedyna okazja do zrobienia udanych zdjęć trafia się tuż po wschodzie słońca, ok. 5.30 rano.

Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (96) Przedświąteczna atmosfera w Paryżu"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (96) Przedświąteczna atmosfera w Paryżu"

Święta tuż, tuż i trudno mi wyobrazić sobie lepsze miejsce do wchłaniania świątecznej atmosfery niż Paryż. Co prawda w tym roku trudniej mi się poddać urokowi Świąt, jednak przechadzając się bajecznie oświetlonymi ulicami, sącząc wino na tarasie w Galerie Vivienne czy też podziwiając przecudne witryny domu towarowego Printemps, zaczynam czuć iście dziecięcy entuzjazm.

Zapraszam do spacerów ulicami – nie tylko Paryża.

Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (89). Paryż w chmurach"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (89). Paryż w chmurach"

Sobotni przelot helikopterem nad Paryżem był dla mnie pierwszą okazją do spróbowania zupełnie nowych wrażeń. Po przebiciu się przez chmurę smogu i zanieczyszczeń z pewnością uda się także Państwu dojrzeć Wieżę Eiffla, Wersal i skomplikowaną siatkę paryskich ulic. Mnie zdecydowanie najbardziej zaimponowała ilość przycisków, pokręteł i różnorakich ekranów na tablicy rozdzielczej. A także pilot – prowadzący jedną tylko ręką.