Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (182). Week-end w Pradze

Cool Pics (182).
Week-end w Pradze

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Styczeń zaczął się intensywnie, głównie nadrabianiem zawodowych zaległości. Tym bardziej ucieszyłam się na wiadomość o wyjeździe do Pragi w ramach niewielkiego projektu. Udanie się po raz kolejny do tego przepięknego miasta i to w cztery lata po mojej poprzedniej wizycie, wydało mi się doskonałą okazją do zrobienia nowych zdjęć i cieszenia się wyjątkową, praską atmosferą.

O tej porze roku Praga wygląda po prostu magicznie. Piękna i barwna architektura, śnieg, niezliczone mosty – wszystko to składa się na iście bajkową atmosferę.

Trzy dni pobytu w tym uroczym mieście jak zwykle okazały się niewystarczające. Tym bardziej, że były one wypełnione głównie pracą i nie miałam zbyt dużo czasu na robienie zdjęć dla siebie. Mimo to znalazły się chwile na wałęsanie się po mojej ulubionej części Pragi, Malej Stranie i w okolicach Hradczanów.

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejna okazja do odwiedzenia Pragi pojawi się znacznie wcześniej. Tymczasem zapraszam Państwa do obejrzenia kilku zdjęć z jednej z najpiękniejszych stolic Europy.

Joanna Lemanska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 3 lutego 2018