Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (192). Week-end w Etretat
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (192). Week-end w Etretat

Ogrody Etretat zachwycają i zadziwiają niczym nieskrępowaną fantazją twórcy i dziełami artystów, którzy wzięli udział w ich powstaniu.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (189). Wietnam II. Z dala od miasta.
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (189).
Wietnam II. Z dala od miasta.

Po wyjeździe z Hanoi skierowałam się do Zatoki Ha Long, nie mogąc się doczekać zobaczenia zjawiskowych, kredowych skał, wznoszących się niemalże pionowo ponad powierzchnię wody. Pejzaż zatoki nie zawodzi, jednak turystyczny tłok zdecydowanie odbierały urok temu wyjątkowemu miejscu. Niestety okazało się też, że jest ono bardzo zanieczyszczone. Pod tym względem o wiele lepiej prezentowało się kolejne odwiedzone przeze mnie miejsce – Trang An i Tam Coc. Porośnięte bujną, soczystą zielenią skalne formacje, wyglądają zupełnie jak te, położone w Ha Long. Zamiast morza znajdziemy tam jednak malownicze zakola rzeki. Było tak także nieco mniej turystów i możliwość cieszenia się widokami w spokoju i ciszy.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (187). Alpejski tydzień
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (187). Alpejski tydzień

Sześć dni i cztery górskie miejscowości: Kitzbühel, Cortina d’Ampezzo, Seefeld i Garmisch-Partenkirchen. Trzy państwa, przenikające się kultury, wszystkie ukształtowane wśród alpejskich szczytów, rozmaitość języków i regionalnych smaczków.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (182). Week-end w Pradze
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (182).
Week-end w Pradze

O tej porze roku Praga wygląda po prostu magicznie. Piękna i barwna architektura, śnieg, niezliczone mosty – wszystko to składa się na iście bajkową atmosferę.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (181). Maiko kształcone na gejsze. Codzienne Kioto
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (181). Maiko kształcone na gejsze.
Codzienne Kioto

Spędziłam dużo czasu w  Gion, czyli w najstarszej części Kioto. Co najmniej kilka razy przemierzałam powolnym krokiem obszar Ponto-chō, chłonąc niezwykłą atmosferę tego miejsca. Okolice Pagody Yasaka i świątyni Kiyomizu Dera, to również miejsca, w których spędziłam długie godziny, gubiąc się w jednych z najbardziej czarujących, średniowiecznych uliczek, jakie kiedykolwiek miałam okazję przemierzać. Efektem tego niemalże codziennego szwendania się jest zbiór zdjęć pokazujących życie miasta.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (180). Japonia. Na czerwono
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (180). Japonia. Na czerwono

Japonia słynie w równym stopniu z przepięknych, jesiennych barw, które nie mają sobie równych nawet podczas naszej polskiej, złotej jesieni. Złota w Japonii nie ma aż tak dużo, tutaj prym wiedzie czerwień. Krwista, intensywna, wręcz jaskrawa gdy słońce zaświeci trochę mocniej. Wspaniałe parki i ogrody położone w rejonach świątyń i sanktuariów wyglądają bajkowo i surrealistycznie zarazem.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (179). Nowy Rok w Moskwie
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (179). Nowy Rok w Moskwie

Moskiewska impreza noworoczna zaskoczyła mnie przeogromną ilością spektakli ulicznych, a także pięknymi choć zarazem dość kiczowatymi dekoracjami świątecznymi. Kostiumy artystów odgrywających wśród przechodniów rozmaite scenki z rosyjskich baśni zachwyciły oryginalnością i fantazją. 

Joanna LEMANSKA: Cool Pics (178). Japonia w barwach jesieni
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (178).
Japonia w barwach jesieni

Pobyt na Kiusiu okazał się pełen niespodzianek i przede wszystkim pozwolił na podziwianie niebywale pięknych, jesiennych barw, z których słynie Japonia. Świątynie, ogrody, gorące źródła i hektolitry zielonej herbaty… Mam nadzieję, że chociaż część tych cudów udało mi się uchwycić na zdjęciach.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (178). Poranek w Lyonie
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (178). Poranek w Lyonie

Położona u podnóża Fourvière, Lyońska Starówka (Vieux Lyon) również okazała się idealnym miejscem do uchwycenia porannego światła i mieszkańców miasta spieszących do pracy.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (177). Ostatnie chwile w Paryżu...
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (177). Ostatnie chwile w Paryżu...

Pogoda w tym tygodniu dopisywała, tak więc mogłam bez problemu nacieszyć oczy i obiektyw pięknym jesiennym światłem, które o tej porze roku pojawia się zdecydowanie wcześniej w ciągu dnia.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (174). Krople, kropelki
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (174). Krople, kropelki

Deszczowa aura to nieskończone możliwości robienia zdjęć kroplom, które pojawiają się na rozmaitych szklanych powierzchniach.

Joanna LEMAŃSKA: "CoolPics (28) Wioska Paryż"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"CoolPics (28) Wioska Paryż"

Rozsiane po całym mieście, przeważnie dawne robotnicze dzielnice z małymi domkami, urzekają spokojem i cisza. Spotkamy tam bujną roślinność, wąskie, brukowane uliczki i barwne fasady. Spotkamy również mieszkańców tych urokliwych zakątków, starszych ludzi siedzących na ganku, bawiące się dzieci i przechadzające się leniwie koty… Oto życie Paryża nieznanego!