Joanna LEMANSKA: Cool Pics (178).
Japonia w barwach jesieni

TSF Jazz Radio


Cool Pics (178).
Japonia w barwach jesieni

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Moja praca fotografa wiąże się z fantastycznymi podróżami. Tym razem bardzo ciekawe zlecenie zapędziło mnie aż do Japonii. Moja druga już wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni, przewidywała tym razem wyjątkowo krótki, bo ledwie jednodniowy pobyt w Tokio oraz kilka dni w prefekturze Saga, położonej na wyspie Kiusiu.

Czas spędzony w Tokio był wyjątkowo intensywny i niestety mogłam poszwendać się po mieście na własną rękę dopiero późnym wieczorem. Tętniąca życiem metropolia skradła moje serce i już jestem pewna, że jeszcze tam wrócę.

Pobyt na Kiusiu okazał się pełen niespodzianek i przede wszystkim pozwolił na podziwianie niebywale pięknych, jesiennych barw, z których słynie Japonia. Odwiedziłam urokliwe miasteczka, w których narodziła się produkcja japońskiej porcelany. Imari, Okawachiyama, Arita, Takeo – to miejsca niekoniecznie dobrze znane samym Japończykom z innych regionów kraju, a jakże piękne i warte odwiedzenia. Świątynie, ogrody, gorące źródła i hektolitry zielonej herbaty… Mam nadzieję, że chociaż część tych cudów udało mi się uchwycić na zdjęciach.

Joanna Lemańska

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam