Joanna LEMANSKA: Cool Pics (178). Japonia w barwach jesieni

Cool Pics (178).
Japonia w barwach jesieni

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Moja praca fotografa wiąże się z fantastycznymi podróżami. Tym razem bardzo ciekawe zlecenie zapędziło mnie aż do Japonii. Moja druga już wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni, przewidywała tym razem wyjątkowo krótki, bo ledwie jednodniowy pobyt w Tokio oraz kilka dni w prefekturze Saga, położonej na wyspie Kiusiu.

Czas spędzony w Tokio był wyjątkowo intensywny i niestety mogłam poszwendać się po mieście na własną rękę dopiero późnym wieczorem. Tętniąca życiem metropolia skradła moje serce i już jestem pewna, że jeszcze tam wrócę.

Pobyt na Kiusiu okazał się pełen niespodzianek i przede wszystkim pozwolił na podziwianie niebywale pięknych, jesiennych barw, z których słynie Japonia. Odwiedziłam urokliwe miasteczka, w których narodziła się produkcja japońskiej porcelany. Imari, Okawachiyama, Arita, Takeo – to miejsca niekoniecznie dobrze znane samym Japończykom z innych regionów kraju, a jakże piękne i warte odwiedzenia. Świątynie, ogrody, gorące źródła i hektolitry zielonej herbaty… Mam nadzieję, że chociaż część tych cudów udało mi się uchwycić na zdjęciach.

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 16 grudnia 2017