Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (180). Japonia. Na czerwono

Cool Pics (180). Japonia. Na czerwono

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

.Po pobycie w Tokio i wyspie Kiusiu, z radością udałam się do Kioto, miasta, które dane mi było odwiedzić już po raz drugi. O ile za pierwszym razem mogłam podziwiać słynne, japońskie kwitnące wiśnie, to jesienny pobyt dostarczył mi równie estetycznych przeżyć.

Japonia słynie w równym stopniu z przepięknych, jesiennych barw, które nie mają sobie równych nawet podczas naszej polskiej, złotej jesieni. Złota w Japonii nie ma aż tak dużo, tutaj prym wiedzie czerwień. Krwista, intensywna, wręcz jaskrawa gdy słońce zaświeci trochę mocniej. Wspaniałe parki i ogrody położone w rejonach świątyń i sanktuariów wyglądają bajkowo i surrealistycznie zarazem.

Trudno to opisać, chyba że za pomocą zdjęć… Zapraszam!

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 13 stycznia 2018