Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (189). Wietnam II. Z dala od miasta.

Cool Pics (189).
Wietnam II. Z dala od miasta.

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

W trakcie podróży po Wietnamie zwiedzanie miast przeplatało się z pobytami na łonie natury i choć zabrakło wyjazdu w północne rejony słynące ze zjawiskowych tarasów ryżowych, to miałam okazję podziwiać najpiękniejsze krajobrazy Azji Południowo-Wschodniej.

Po wyjeździe z Hanoi skierowałam się do Zatoki Ha Long, nie mogąc się doczekać zobaczenia zjawiskowych, kredowych skał, wznoszących się niemalże pionowo ponad powierzchnię wody. Pejzaż zatoki nie zawodzi, jednak turystyczny tłok zdecydowanie odbierały urok temu wyjątkowemu miejscu. Niestety okazało się też, że jest ono bardzo zanieczyszczone.

Pod tym względem o wiele lepiej prezentowało się kolejne odwiedzone przeze mnie miejsce – Trang An i Tam Coc. Porośnięte bujną, soczystą zielenią skalne formacje, wyglądają zupełnie jak te, położone w Ha Long. Zamiast morza znajdziemy tam jednak malownicze zakola rzeki. Było tak także nieco mniej turystów i możliwość cieszenia się widokami w spokoju i ciszy.

Będąc na południu Wietnamu, miałam okazję spędzić trochę czasu w rejonie delty Mekongu. Ta część kraju bardzo różni się od pozostałych. Życie płynie tam powolnym, typowo południowym rytmem i jest niezwykle przyjemnie poddać się tej powolności odwiedzając pływające wioski i miejscowe targowiska.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z tych trzech, jedynych w swoim rodzaju, miejsc.

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 2 czerwca 2018