Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (181). Maiko kształcone na gejsze. Codzienne Kioto Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (181). Maiko kształcone na gejsze. Codzienne Kioto

Cool Pics (181). Maiko kształcone na gejsze.
Codzienne Kioto

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autora

Wcześniej...

.Moja druga wizyta w Kioto odbyła się w zdecydowanie mniejszym pośpiechu, niż w trakcie pierwszego pobytu, parę lat temu. Wtedy odczuwałam wewnętrzną presję, aby zobaczyć jak najwięcej w możliwie najkrótszym czasie, nie wiedząc czy i kiedy będę mogła znowu przyjechać.

Toteż tym razem postanowiłam skupić się na moich ulubionych częściach miasta. Spędziłam dużo czasu w  Gion, czyli w najstarszej części Kioto. Co najmniej kilka razy przemierzałam powolnym krokiem obszar Ponto-chō, chłonąc niezwykłą atmosferę tego miejsca. Okolice Pagody Yasaka i świątyni Kiyomizu Dera, to również miejsca, w których spędziłam długie godziny, gubiąc się w jednych z najbardziej czarujących, średniowiecznych uliczek, jakie kiedykolwiek miałam okazję przemierzać. Efektem tego niemalże codziennego szwendania się jest zbiór zdjęć pokazujących życie miasta, przechodniów, sprzedawców, a czasem i przepięknie ubrane maiko – uczennice kształcone na gejsze.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Joanna Lemańska

Processed with VSCO with c6 preset

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 20 stycznia 2018

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam