Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (187). Alpejski tydzień

Cool Pics (187). Alpejski tydzień

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

.Ostanie tygodnie upłynęły mi na nieustannym niemalże przemieszczaniu się. Po pobycie we Włoszech i krótkim odpoczynku w domu, w Paryżu, znów przyszło mi spakować plecak i wyruszyć w kolejną podróż. Tym razem w Alpy. Jako fotografka i narciarka nie posiadałam się z radości na myśl o możliwości robienia zdjęć górskich pejzaży i o szusowaniu po stokach.

Sześć dni i cztery górskie miejscowości: Kitzbühel, Cortina d’Ampezzo, Seefeld i Garmisch-Partenkirchen. Trzy państwa, przenikające się kultury, wszystkie ukształtowane wśród alpejskich szczytów, rozmaitość języków i regionalnych smaków i smaczków. Zapraszam do obejrzenia serii zdjęć z tego krótkiego, lecz niezwykle intensywnego wyjazdu. Znajdą na nich Państwo zapierające dech w piersiach widoki gór tuż przed wschodem słońca, a także urocze, niemalże bajkowo wyglądające włoskie, austriackie i niemieckie miasteczka.

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 7 kwietnia 2018