Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (174). Krople, kropelki

TSF Jazz Radio

Cool Pics (174). Krople, kropelki

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

.Jak deszcz to parasole, kałuże, odbicia w wodzie i lśniące ulice. Przede wszystkim jednak deszczowa aura to nieskończone możliwości robienia zdjęć kroplom, które pojawiają się na rozmaitych szklanych powierzchniach. Witryny sklepów, szklane przepierzenia kawiarni, wiaty przystanków autobusowych – ilość miejsc, które umożliwiają tego rodzaju zabawę fotograficzną jest ogromna. Zdjęcia zrobione w ten sposób zdecydowanie wynagradzają czas spędzony w deszczu, nadając dość zwyczajnym, miejskim scenom impresjonistyczny charakter. Sprawiając, że niektóre z nich wyglądają trochę jak akwarele.
Zapraszam do zdjęć.

Joanna Lemańska

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam