Andrzej HRECHOROWICZ: Historia z bliska. Opowieść fotografa Prezydenta RP

Historia z bliska.
Opowieść fotografa Prezydenta RP

Photo of Andrzej HRECHOROWICZ

Andrzej HRECHOROWICZ

Fotograf. Pierwsze zdjęcia zrobił dla prasy podziemnej. Pracował w "Tygodniku Solidarność", dzienniku "Nowy Świat", "Życiu Warszawy", dla Agencji Forum stworzył serię portretów. Jego studio Hrechorowicz Studio współpracowało praktycznie ze wszystkimi tygodnikami i miesięcznikami w Polsce. Zdobywca najważniejszych nagród fotograficznych m.in. w konkursach Polskiej Fotografii Prasowej, BZ WBK Press Foto i Associated Press.

zobacz inne teksty Autora

27 marca 2015 wsiadłem w Warszawie, „bladym świtem”, do Dudabusa. Tak  rozpoczęła się  trwającą do dzisiaj podróż. Po drodze kandydat stał się Prezydentem Rzeczpospolitej, a ja jego osobistym fotografem. Mijają właśnie dwa lata od tego momentu – pisze Andrzej HRECHOROWICZ. 15 sierpnia 2017 r. zakończył pracę w KPRP.

.W grudniu 2014 roku spotkałem się z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą, żeby przedstawić mu napisany przeze mnie projekt kreowania wizerunku i sposobu dotarcia do szerokiego odbiorcy.

27 marca 2015 wsiadłem w Warszawie, „bladym świtem”, do Dudabusa. Tak  rozpoczęła się  trwającą do dzisiaj podróż.

Po drodze kandydat stał się Prezydentem Rzeczpospolitej, a ja jego osobistym fotografem. Mijają właśnie dwa lata od tego momentu.

Zdjęć z kampanii są tysiące. Tych, które chciałbym Państwu pokazać, kilka setek. Te które mam okazję zaprezentować zaledwie kilkanaście. Mam jednak nadzieję, że choć częściowo udało mi się oddać klimat i atmosferę tamtych dni.

W trakcie tych dwóch i pół miesiąca, kiedy Dudabus stał się moim drugim, a może i pierwszym domem, miałem okazję obserwować i czuć jak zmienia się Polska. Jak narasta ta fala, która zaczęła w pewnym momencie nieść Andrzeja Dudę do zwycięstwa. Miałem okazję obserwować – a mam taką nadzieję, że również współtworzyć – historię.

To wielki honor i zaszczyt.

Andrzej Hrechorowicz

 

AH-1

AH-2

AH-3

AH-4

AH-5

AH-6

AH-7

AH-8

AH-9

AH-10

AH-11

AH-12

AH-13

AH-14

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 2 kwietnia 2017