Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (170). Bezkresne stepy Mongolii

Cool Pics (170). Bezkresne stepy Mongolii

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

.Nie ulega wątpliwości, że ciągnący się aż po horyzont step najlepiej pokonywać konno. Z pewnością pozwala to na najintensywniejsze doznanie przestrzeni. Jeśli jednak nie jest się wytrawnym jeźdźcą, to jazda samochodem jak najbardziej także daje szans na poczucie wyjątkowej wolności, którego dostarczają niekończące się stepy.Po drodze można podziwiać góry i wulkany, pustynie, jeziora, surową tajgę, a także rwące rzeki przez które również przeprawia się samochodem. Jest to jedyna w swoim rodzaju podróż, w trakcie której jedynie co kilka godzin migocą pojedyncze jurty. Często nie ma nawet żadnej drogi i jedzie się przed siebie, poprzez step.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć tych przepięknych pejzaży… a także rozgwieżdżonego nieba – to pierwsza próba tego rodzaju zdjęć, jaką miałam okazję zrobić.

Joanna Lemańska

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 26 sierpnia 2017