Podcasty Najważniejsze. Antoni LIBERA: Maski demokracji liberalnej i buntownicy epoki neobarbarzyństwa

Maski demokracji liberalnej i buntownicy epoki neobarbarzyństwa

Photo of Antoni LIBERA

Antoni LIBERA

Pisarz, tłumacz, reżyser teatralny i krytyk literacki. Jeden z najwybitniejszych znawców twórczości Samuela Becketta. Zrealizował ponad trzydzieści spektakli. Tłumacz m. in. Williama Szekspira, Oscara Wilde’a oraz Sofoklesa. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego.

Ryc. Fabien CLAIREFOND

zobacz inne teksty Autora

W czternastym odcinku Podcastów Wszystko co Najważniejsze Antoni LIBERA w artykule “Maski demokracji liberalnej i buntownicy epoki neobarbarzyństwa”.

Antoni LIBERA to pisarz, tłumacz, reżyser teatralny i krytyk literacki. Jeden z najwybitniejszych znawców twórczości Samuela Becketta. Zrealizował ponad trzydzieści spektakli. Tłumacz m. in. Williama Szekspira, Oscara Wilde’a oraz Sofoklesa. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze: “Odwrócone znaczenia pojęć, wszczynanie nieustannych seansów nienawiści w imię miłości i braterstwa, przyzwolenie na falsyfikat i kicz, a zwłaszcza na kłamstwo, insynuację i fałszywe świadectwo, niesamowity awans nieuctwa, pospolitości i chamstwa, wreszcie piramidalna hipokryzja – oto co charakteryzuje naszą współczesną kulturę”.

Zapraszamy do odsłuchania czternastego odcinka Podcastów Wszystko co Najważniejsze. Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 3 lipca 2020