Tomasz ALEKSANDROWICZ: "Wraca Snowden. I powraca pytanie: ile wolności, ile bezpieczeństwa"
Prof. Tomasz ALEKSANDROWICZ

Prof. Tomasz ALEKSANDROWICZ

"Wraca Snowden. I powraca pytanie

Po zamachu władze bezpieczeństwa gromko oskarżane są o nieudolność; jeśli pamięć o zamachu mija i nie odczuwamy zagrożenia, podnosza się głosy o naruszanie prawa do prywatności, nadmiernie rozbudowane uprawnienia służb bezpieczeństwa i nadużywanie władzy. Jak wybrnąć z tego zaklętego kręgu?

Charles CRAWFORD: "Rząd i technologia. Gdzie leży granica?"
Charles CRAWFORD

Charles CRAWFORD

"Rząd i technologia. Gdzie leży granica?"

Za ile lat obowiązkowe ubezpieczenie samochodowe będzie droższe dla kierowców, którzy nalegają, by sami mogli prowadzić swoje auta, zamiast pozwalać na to specjalnym robotom?

Tomasz ALEKSANDROWICZ: "Efekt Snowdena"
Prof. Tomasz ALEKSANDROWICZ

Prof. Tomasz ALEKSANDROWICZ

"Efekt Snowdena"

Odsądzanie wywiadu amerykańskiego od czci i wiary nie ma sensu. Nowoczesne środki łączności były są i będą potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa narodowego. Problem w tym, jak są wykorzystywane i do czego służą zdobyte dzięki nim informacje.

Tomasz ALEKSANDROWICZ: "O swoją prawdę. Wojna elektroniczna w Internecie"
Prof. Tomasz ALEKSANDROWICZ

Prof. Tomasz ALEKSANDROWICZ

"O swoją prawdę. Wojna elektroniczna w Internecie"

“Assange i Snowden – nielegalnie zdobyli informacje, aby kreować własny wizerunek i narzucać swoją narrację. Putin – wykorzystał Snowdena do wystrojenia się w szaty obrońcy praw człowieka, potępiającego działania wywiadu elektronicznego. Taki czas. Taki świat – świat 2.0. – a raczej jego mroczna strona”