Abp Antonio Guido Filipazzi mianowany nuncjuszem apostolskim w Polsce

Abp Antonio Guido Filipazzi został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Polsce. Dotychczas pełnił on funkcję nuncjusza w Nigerii. Decyzję papieża ogłosiła nuncjatura apostolska w Polsce.

Abp Antonio Guido Filipazzi został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Polsce. Dotychczas pełnił on funkcję nuncjusza w Nigerii. Decyzję papieża ogłosiła nuncjatura apostolska w Polsce.

Abp Antonio Guido Filipazzi 74. nuncjuszem apostolskim w Polsce

.Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało, że abp Antonio Guido Filipazzi urodził się 8 października 1963 roku w Melzo we Włoszech. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 października 1987 roku po czym rozpoczął pracę w diecezji Ventimiglia – San Remo.

Uzyskał doktorat z prawa kanonicznego, po czym 1 lipca 1992 r. został skierowany do pracy dyplomatycznej przy Stolicy Apostolskiej. Pracował na placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej na Sri Lance, w Austrii, w Niemczech i w sekcji ds. relacji z państwami Sekretariatu Stanu.

8 stycznia 2011 r. został mianowany nuncjuszem apostolskim i podniesiony do godności arcybiskupiej – został arcybiskupem tytularnym diecezji Sutri. Święcenia biskupie przyjął 5 lutego 2011 r. Od 3 marca 2011 r. pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w Indonezji, a od 26 kwietnia 2017 r. był nuncjuszem w Nigerii.

Oprócz włoskiego zna również francuski, angielski i niemiecki.

Co pozostało ze Światowych Dni Młodzieży?

.Spotkanie młodych katolików z całego świata co kilka lat z papieżem jest często porównywane do doświadczenia pokoleniowego, wpływającego na całe późniejsze życie ludzi w nim uczestniczących. O tym, co zostało po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie z roku 2016 pisał na łamach “Wszystko co Najważniejsze” Michał Kłosowski, zastępca redaktora naczelnego “WcN”.

Światowe Dni Młodzieży są dziełem pontyfikatu Jana Pawła II. To kolejne z zadań, które nam pozostawił — na bazie różnic w obchodzeniu naszej wiary, na bazie różnic kulturowych i językowych zbudować cywilizację miłości opartą na nowym porządku społecznym i ekonomicznym” – pisze Michał Kłosowski.

PAP/ Iwona Żurek/ Wszystko co Najważniejsze/ LW

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 8 sierpnia 2023