Papież Franciszek otwiera konto na Instagramie.
W trzecią rocznicę pontyfikatu

TSF Jazz Radio


Papież Franciszek otwiera konto na Instagramie.
W trzecią rocznicę pontyfikatu

W trzecią rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu papież Franciszek zadebiutował na Instagramie. Ks. Dario Viganò, prefekt Sekretariatu ds. Środków Przekazu powiedział: “Instagram pomoże w spotkaniach z Ojcem Świętym, pomoże każdemu kto tylko sobie tego życzy, obcować z czułością i miłosierdziem”.

Zdjęcia i krótkie filmy wideo pochodzić będą z Osservatore Romano. Pojawienie się papieża w tym popularnym serwisie społecznościowym poprzedziło jego spotkanie, 26 lutego 2016 r., z Kevinem Systromem, fundatorem Instagramu.

Konto, które warto dodać do obserwowanych na Instagramie: @Franciscus

Pray for me Rezad por mí Pregate per me صلوا من أجلي Priez pour moi Módlcie się za mnie Rezem por mim Betet für mich Orate pro me

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pope Francis (@franciscus)

.To już kolejny krok w kierunku silniejszego wykorzystania nowych mediów. Papież Franciszek obecny jest od dłuższego czasu na Twitterze. Podąża za nim tą drogą – sumując konta prowadzone w dziewięciu językach – ponad 30 milionów Twitterowiczów.

Papieskie konto na Twitterze w jęz.polskim: [LINK].

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam