Startuje Podlaskie Kino Plenerowe

W 14 podlaskich miejscowościach odbędą się tegoroczne seanse w ramach cyklu Podlaskie Kino Plenerowe, które startuje 18 lipca w Sokółce. Wśród propozycji będą filmy dla dzieci, całych rodzin, a także dorosłych.
Kino dla wszystkich
.Akcja odbędzie się w tym roku po raz piąty, potrwa do 7 września – poinformował na konferencji prasowej marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym. „Zapraszamy wszystkich: osoby młode, w średnim wieku a także seniorów. Kino będzie dla wszystkich” – zachęcał marszałek.
Plenerowe kino zawita do 14 miejscowości, a pokazy będą odbywać się m.in. Rajgrodzie, Wysokiem Mazowieckiem, Kolnie, Krasnopolu, Suwałkach, Czeremsze, Łomży, Białymstoku, Zabłudowie i Wiźnie.
W tym roku będzie można zobaczyć aż 30 pozycji filmowych – poinformowała zastępczyni dyrektora Podlaskiego Instytutu Kultury, który jest razem z marszałkiem województwa podlaskiego organizatorem imprezy, Agnieszka Jabłońska. Mówiła, że w ofercie filmowej są komedie, dramaty, kino akcji, a także propozycje dla najmłodszych. Podkreśliła, że Podlaskie Kino Plenerowe to gwarancja dobrej jakości technicznej filmów oglądanych na wygodnych leżakach.
Podlaskie Kino Plenerowe okazją do spotkań międzypokoleniowych
.Samorządowcy z Białegostoku, Czeremchy i Zabłudowa obecni na konferencji prasowej podkreślali, że taka akcja podoba się mieszkańcom. Wiceprezydent Białegostoku Tomasz Klim mówił, że jest okazją do spotkań międzypokoleniowych. Wójt Czeremchy Jerzy Wasiluk powiedział, że dla mieszkańców przygranicznej Czeremchy, takie kino, w związku z sytuacją na granicy w Białorusią, będzie swoistym powrotem do normalności.
Po raz pierwszy kino zawita do Zabłudowa. Jak ocenił burmistrz Adam Tomanek, seanse przyciągną wielu zainteresowanych, bo filmy będą pokazywane w zabytkowym parku, który w ostatnim czasie przeszedł rewitalizację.
Marszałek Łukasz Prokorym ocenił, że akcja to świetny przykład współpracy z lokalnymi samorządami. Dodał, że samorząd województwa finansuje infrastrukturę multimedialną do oglądania filmów, a poszczególne samorządy – opłacają licencje.
Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA
.Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.
Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.
Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.
Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].
PAP/WszystkocoNajważniejsze/MB