Paweł GRAŚ: "Sto czterdzieści ważnych znaków"
Paweł GRAŚ

Paweł GRAŚ

"Sto czterdzieści ważnych znaków"

“Jeżeli gdzieś w Polsce czy świecie dzieje się coś ważnego, Twitter na pewno mi o tym powie. Odpowiednio dobierając obserwowane osoby i instytucje, mam pewność, że przekaz który do mnie dociera jest różnorodny, ale zarazem przefiltrowany. Inni użytkownicy – do których mam duże zaufanie- oddzielą ziarno od plew”.

Michał BONI: "25. najważniejszych spraw na 25-lecie Internetu"
Michał BONI

Michał BONI

"25. najważniejszych spraw na 25-lecie Internetu"

“Świat cyfrowy jest więc światem wiedzy i pomnażania tej wiedzy. Komputerowa obróbka danych daje wiedzę analityczną o jakiej wcześniej świat nie mógł śnić. Kto dysponuje tą wiedzą?”

Igor LYUBASHENKO: "Rewolucja. Rewolucja. Rewolucja. W schematach komunikacji"
Igor LYUBASHENKO

Igor LYUBASHENKO

"Rewolucja. Rewolucja. Rewolucja. W schematach komunikacji"

” 49% uczestników otrzymywało informację o protestach z Facebooka, 35% – VKontakte (rosyjskojęzyczny odpowiednik Facebooka), 51% – z portali. Protestujący uznali Facebook i portale informacyjne za bardziej wiarygodne źródła niż tradycyjna telewizja.”

Rafał GÓRSKI: "Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Demokracja. Partiokracja. Facebookokracja"
Rafał GÓRSKI

Rafał GÓRSKI

"Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Demokracja. Partiokracja. Facebookokracja"

“Blokada naszej inicjatywy przez Facebooka to dla nas – niezależnie od tego jak sprawa ta się zakończy – dobry motywator do zmiany. I tak jesteśmy w lepszej sytuacji, niż byłyby inne organizacje pozarządowe. Prawdopodobnie bowiem większość fanów z Facebooka podpisało się pod nasza petycją na naszej stronie www i ich dane chronimy na własnych serwerach.”

Filip PASZKO: "Polemika. #TWITTER nie zmienia polityki"

"Polemika. #TWITTER nie zmienia polityki"

“Polski polityczny Twitter zamienił się w bokserski ring, gdzie drużyny jednej, bądź drugiej opcji są na siebie napuszczane i młócą się na prawo i lewo. Internet wypacza i spłyca spór polityczny. W Internecie mało jest miejsc rzeczowej debaty. W Internecie obowiązuje zasada „najpierw strzelaj, potem pytaj”.