
Paweł GRAŚ
"Sto czterdzieści ważnych znaków"
“Jeżeli gdzieś w Polsce czy świecie dzieje się coś ważnego, Twitter na pewno mi o tym powie. Odpowiednio dobierając obserwowane osoby i instytucje, mam pewność, że przekaz który do mnie dociera jest różnorodny, ale zarazem przefiltrowany. Inni użytkownicy – do których mam duże zaufanie- oddzielą ziarno od plew”.

Rafał GÓRSKI
"Partiokracja niszczy demokrację. Ale zmiana jest możliwa"
Przyznaję, że jestem pod wrażeniem jak polskie partie opanowały do perfekcji zarządzanie naszą nieufnością. Robią to na co dzień, jednak kampanie wyborcze ogniskują jak w soczewce ten kluczowy element polskiej polityki.

Michał BONI
"25. najważniejszych spraw na 25-lecie Internetu"
“Świat cyfrowy jest więc światem wiedzy i pomnażania tej wiedzy. Komputerowa obróbka danych daje wiedzę analityczną o jakiej wcześniej świat nie mógł śnić. Kto dysponuje tą wiedzą?”

Igor LYUBASHENKO
"Rewolucja. Rewolucja. Rewolucja. W schematach komunikacji"
” 49% uczestników otrzymywało informację o protestach z Facebooka, 35% – VKontakte (rosyjskojęzyczny odpowiednik Facebooka), 51% – z portali. Protestujący uznali Facebook i portale informacyjne za bardziej wiarygodne źródła niż tradycyjna telewizja.”

Rafał GÓRSKI
"Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Demokracja. Partiokracja. Facebookokracja"
“Blokada naszej inicjatywy przez Facebooka to dla nas – niezależnie od tego jak sprawa ta się zakończy – dobry motywator do zmiany. I tak jesteśmy w lepszej sytuacji, niż byłyby inne organizacje pozarządowe. Prawdopodobnie bowiem większość fanów z Facebooka podpisało się pod nasza petycją na naszej stronie www i ich dane chronimy na własnych serwerach.”

"Polemika. #TWITTER nie zmienia polityki"
“Polski polityczny Twitter zamienił się w bokserski ring, gdzie drużyny jednej, bądź drugiej opcji są na siebie napuszczane i młócą się na prawo i lewo. Internet wypacza i spłyca spór polityczny. W Internecie mało jest miejsc rzeczowej debaty. W Internecie obowiązuje zasada „najpierw strzelaj, potem pytaj”.