Sheila LAVLOR: Brexit Teraz! Mamy mandat do tego, abyśmy jak najszybciej opuścili Unię
Sheila LAVLOR

Sheila LAVLOR

Brexit Teraz!
Mamy mandat do tego, abyśmy jak najszybciej opuścili Unię

Warto spojrzeć, jak barometry poparcia dla idei Unii Europejskiej zaczęły pikować w ostatnich latach. Unia nie będzie w negocjacjach równym partnerem: to wbrew jej własnym interesom, gdyż boi się wzniecenia kolejnych emocji prowadzących do opuszczania jej struktur przez inne państwa.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (142). Szybki weekend w Londynie
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (142).
Szybki weekend w Londynie

Londyn to powiew świeżości, jedyna w swoim rodzaju atmosfera i to coś, co mają tylko niektóre miasta na świecie, a czego nie da się ująć w słowa. Coś, co przyciąga ludzi z całego świata.

Kazimierz M.UJAZDOWSKI: Brexit. Samookaleczenie Europy. Zła wiadomość dla Polski
Kazimierz M.UJAZDOWSKI

Kazimierz M.UJAZDOWSKI

Brexit. Samookaleczenie Europy. Zła wiadomość dla Polski

Trzeba powiedzieć wyraźnie: zamiary przeciwników integracji są całkowicie sprzeczne z naszym narodowym interesem. Ci, którzy chcą byśmy zostali jako jedyny kraj naszego regionu sam na sam z Rosją Putina, działają na szkodę Rzeczypospolitej.

Michał BONI: Brexit. Brytyjski problem i europejskie wyzwania.
Michał BONI

Michał BONI

Brexit.
Brytyjski problem i europejskie wyzwania.

Kluczem jest powszechna, otwarta, czysta w sensie unikania nienawiści i kłamstw debata europejska. Debata obywateli, regionów, narodów, państw — wszystkich partnerów europejskiego projektu. I dopiero po tej pracy można powiedzieć, że zmieniamy traktat lub nie. Zaczynanie od hasła „zmienić traktat” zaprowadzi nas na manowce populistyczno-sloganowej gry.

Julian LINDLEY-FRENCH:  Weimar musi być otwarty dla przyjaciół, jeśli ma stanowić siłę, a nie grę pozorów
Prof. Julian LINDLEY-FRENCH

Prof. Julian LINDLEY-FRENCH

Weimar musi być otwarty dla przyjaciół,
jeśli ma stanowić siłę, a nie grę pozorów

Wpraszanie się do Europy Rosji oraz prawie dwóch milionów nielegalnych migrantów, uciekinierów i starających się o azyl określają teraz agendę bezpieczeństwa Europy, a w niej i Trójkąt Weimarski. Jeśli Europejczycy mają sobie poradzić zarówno z Rosjanami, jak i kryzysami migracyjnymi, kluczowe będą bliskie stosunki między Berlinem, Paryżem i Warszawą.