Magdalena EL GHAMARI

Wykładowca w Instytucie Historii i Nauk Politycznych, Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego, Uniwersytetu w Białymstoku. Wiceprezes Fundacji Po.Int. Członek European Security Association, Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ. Szkoleniowiec Centrum Szkolenia na Potrzeby Sił Pokojowych w Kielcach, UNESCO, CCOE NATO.

Magdalena EL GHAMARI: Silne kobiety Afganistanu. Kobiety Hazara walczące z Daesh
Magdalena EL GHAMARI

Magdalena EL GHAMARI

Silne kobiety Afganistanu.
Kobiety Hazara walczące z Daesh

Przykładów silnych walczących kobiet jest coraz więcej — np. walczące z ISIS kobiety Peszmerga lub kobiece oddziały irackiego wojska, w mediach dostępny jest też film o kobietach Hazara przygotowujących się do walki z Daesh.

Magdalena EL GHAMARI: Cool jihad
Magdalena EL GHAMARI

Magdalena EL GHAMARI

Cool jihad

Cool jihad to termin, który oddaje nastroje młodych muzułmanów. Dla nich symbolika Daesh stała się modą, którą z dumą naśladują. Oto bowiem ponure i straszne w istocie rzeczy zjawisko, młodzież zaczęła postrzegać jako stylowe, pożądane i modne. Mordercza moda w świecie islamu.

Magdalena EL GHAMARI: Nicea i śmierć
Magdalena EL GHAMARI

Magdalena EL GHAMARI

Nicea i śmierć

Otwarte pole działania dla solo-terrorystów, samotnych wilków czy organizacji terrorystycznych i ekstremistów to konsekwencje wielu wydarzeń z ostatnich kilkudziesięciu lat. To kryzys ekonomiczny, kryzys wartości, poprawność polityczna, kryzys samych ideałów ale i polityki multi-kulti, która zakładała chęć i wiarę w te same utylitarne ideały. Do tego spuścizna działań w Iraku oraz Afganistanie, nieudane arabskie rewolucje, wojna w Syrii, Iraku, Libii, kryzys migracyjny, powstanie Kalifatu oraz rozległa działalność ekstremistów w sieci i ich machina propagandowa.