Marek MUTOR: Prognozy 2017
Marek MUTOR

Marek MUTOR

Prognozy 2017

Europa potrzebuje renesansu, biurokratyczna Unia okazała się zawodna. Potrzebna jest nowa definicja Europy i współpracy wolnych, solidarnych narodów, niezbędne jest wypracowanie nowego katalogu wspólnych wartości.

Marek MUTOR: Wrocław - miasto spotkań wartości
Marek MUTOR

Marek MUTOR

Wrocław - miasto spotkań wartości

Kiedy myślimy o misji miasta – rozumianego jako wspólnota mieszkańców – w perspektywie strategicznej, powinniśmy zadawać sobie pytanie o ten fragment naszej tożsamości, który nie może ulegać zbyt częstym przekształceniom bez wyraźnych, dziejowych przewrotów.

Wojciech KUCHARSKI: Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu Albo: jak porwać opowieścią o historii miasta
Wojciech KUCHARSKI

Wojciech KUCHARSKI

Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu
Albo

Na naszej wystawie spotkają się Polacy i Niemcy Polacy z Kresów z tymi z Mazowsza, Wielkopolski i innych regionów. Doświadczymy spotkania tradycji i zwyczajów rodzinnych, spotkania przedmiotów, spotkania biskupów polskich i biskupów niemieckich w 1965 r., nawet spotkania „obywatel-władza”.

Andrzej JERIE: "Obraz do kwadratu, czyli jak promować instytucje kultury na Instagramie"
Andrzej JERIE

Andrzej JERIE

"Obraz do kwadratu, czyli jak promować instytucje kultury na Instagramie"

Oskarżenia o antyspołeczny charakter mediów społecznościowych tracą swą moc, kiedy odważymy się od czasu do czasu zrobić coś razem w realnym świecie. Kwadratowe zdjęcia to dobry pretekst, żeby się spotkać, wzajemnie rozwijać i inspirować. A w naszym przypadku: promować ważne dla najnowszej historii Polski miejsce.