Podcasty Najważniejsze. Marjorie PISANI: Oda do Polski. Jestem Polonofilką i jestem z tego dumna

Oda do Polski. Jestem Polonofilką i jestem z tego dumna

Photo of Marjorie PISANI

Marjorie PISANI

Doktorantka literatury polskiej na INALCO w Paryżu. Zafascynowana kulturą i językiem polskim, szczególnie reportażem literackim, literaturą realistyczną i powieścią polską końca XIX wieku. Mieszka w Lyonie.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autorki

W kolejnym odcinku Podcastów Wszystko co Najważniejsze Marjorie PISANI: Oda do Polski. Jestem Polonofilką i jestem z tego dumna

Marjorie PISANI to doktorantka literatury polskiej na INALCO w Paryżu. Zafascynowana kulturą i językiem polskim, szczególnie reportażem literackim, literaturą realistyczną i powieścią polską końca XIX wieku. Mieszka w Lyonie.

W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze: “ Burzliwa historia, tożsamość bez przerwy zakłócana i poddawana w wątpliwość, pozwoliły Polsce ukształtować swój charakter i zostać jednym z najlepszych uczniów spośród 27 krajów Unii Europejskiej”.

Zapraszamy do odsłuchania Podcastów Wszystko co Najważniejsze.
Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 11 listopada 2020